Konyhakéssel támadt élettársára egy miskolci nő

Megosztás

Előkészítő ülésen hozott ítéletet a Miskolci Törvényszék annak a vádlott nőnek az ügyében, aki egy konyhakéssel okozott élettársának sérüléseket.

A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott 2022. március 23-án a késő esti órákban miskolci lakásában italozott akkori élettársával és további két személlyel. A terhelt nő kötekedni kezdett élettársával, féltékenykedett és kifogásolta, hogy barátaik túl sok alkoholt fogyasztanak, amely miatt azok távoztak is az ingatlanból. Ezt követően a vádlott folytatta fenti magatartását, magához vett egy 12 cm pengehosszúságú kést, majd megállt a férfitől kb. 1 méterre és fenyegetően rázta az eszközt hangos szidalmazások közepette.

A sértett hátrált a bejárati ajtó irányába, majd mikor odaért, a zárban lévő kulcshoz nyúlt, hogy el tudjon menekülni, ekkor azonban a nő a sértett mellkasának középpontja irányába szúrt. A férfi a szúrás elől kifordult, így az a jobb felkarját érte, majd a vádlott rögtön szúrt még egyet. Ezt követően a sértett a lépcsőház elé távozott, ahonnan telefonon hívta a segélyhívót.

A sértett által a bántalmazás következtében elszenvedett szúrt-metszett sérülések nyolc napon belüli, míg az izomsérülések nyolc napon túli gyógytartamúak voltak. A szúrások súlyosabb sérülést is eredményezhettek volna, ennek elmaradása a véletlenen múlott, lényegében a sértett kitérése akadályozta ezt meg. Ennek hiányában súlyos, életveszélyes mellkasi szúrt sérülés kialakulásával is lehetett volna számolni.

A terhelt az előkészítő ülésen beismerte bűnösségét és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról.

Őt a bíróság életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérlete miatt 4 év szabadságvesztésre és 4 év közügyektől eltiltásra ítélte, egyúttal kizárta a feltételes szabadság kedvezményéből tekintettel arra a jogszabályi változásra, mely a bíróság számára e rendelkezést kötelezővé teszi abban az esetben, ha a vádlott súlyosan minősülő személy elleni erőszakos cselekményét hozzátartozója sérelmére követi el.

Enyhítő körülményként értékelte azt, hogy a vádlott beismerte és megbánta tettét, amelyet a sértett megbocsátott. Ilyenként esett latba a cselekmény kísérleti szakban maradása. Súlyosító körülményként jelentkeztek a terhelt előéletében rejlő körülmények, valamint az, hogy felfüggesztett szabadságvesztés próbaideje alatt, önhibából eredő ittas állapotban követte el a bűncselekményt. Így vette figyelembe a bíróság az ilyen és hasonló cselekmények elszaporodottságát is.

Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője fellebbezést jelentett be, így az nem jogerős.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!

Kapcsolódó cikkek