Jó mókának tűnhet, de valójában súlyos károkat okoz a természetnek a lufik eregetése

Megosztás

A léggömbök akár több száz kilométert is meg tudnak tenni, míg valahol földet érnek, ahol aztán több száz évig vagy még annál is tovább műanyagszemétként szennyezik az adott élőhelyet, legyen az erdő, gyep, tó vagy az óceán – írja a turistamagazin.hu a cikkében.

Szervezetükbe kerülve pedig a léggömbdarabkák bélelzáródást okozva akár a halálukat is jelenthetik. Találtak már léggömbdarabok miatt elpusztult delfineket, bálnákat, madarakat, birkákat, teheneket is.

De veszélyt jelentenek a léggömbök műanyag zsinórjai is, amelyekbe beleakadva az állatoknak szintén nem sok esélyük van, hisz miközben kétségbeesetten próbálnak szabadulni, végzetesen belegabalyodnak az eltéphetetlen szalagba.

A héliumos lufik egy másik szempontból is problémásak. A Föld hélium-készlete ugyanis nem végtelen, számítások szerint 25-30 év múlva kifogyhatunk belőle. Az éves héliumfelhasználás 8%-át pazaroljuk lufikra, miközben olyan fontos területeken is szükség van erre a nemesgázra, mint az MRI-, illetve légzőkészülékek gyártása, valamint számtalan eszköz hűtése.

Forrás: turistamagazin.hu

Kapcsolódó cikkek