Végre kezd magához térni a Bükk egyik leggyönyörűbb helye, a Szalajka-völgy (videóval)

Az elmúlt napok csapadékosabb időjárása kifejezetten jót tett a nemrég még szinte teljesen kiszáradt Szalajka-pataknak és a Fátyol-vízesésnek is. Kezd magára találni a Bükk.

Tovább olvasom

Szakértő: nem a Strabag hibázott az M30-as csúszásánál, az lett volna csoda, ha nem mozdul el

A geológus szakértő véleményét talán az építkezés előtt kellett volna kikérni és akkor most simán és gond nélkül vezethetnénk a nyitott, hibamentes M30-ason. Az útépítő cég állítása szerint mindenben követte az engedélyes tervet, attól nem térhetett el. Az ÉKM (és elődje) pedig minden munkafázist ellenőrzött, átvett, mulasztást nem talált.

Tovább olvasom

Nemrég került Miskolcra a lengyel fotós, de máris megszerette a várost

Három hónapos munkavégzés miatt tartózkodott Miskolcon Wojciech, egy 42 éves, háromgyermekes lengyel tanácsadó, aki gyártási rendszerekkel foglalkozik. Bár a Koszalin környékén élő szakember tartózkodása a végéhez közeledik, a Borsod24-nek adott interjúban elárulta, a sokszor lesajnált várost történelmi jellege, barátságos légköre és modern elemei miatt is a szívébe zárta.

Tovább olvasom

Miskolc: lezárás miatt megváltozik egy buszjárat útvonala szombaton, valamint egy másikat pedig átszámoznak

Az MVK tájékoztatta az utazóközönséget a változásokról, nehogy váratlanul érjen minket a két változás. Az egyik csak ideiglenes, a másik állandó, az egyvonalas bérletet használókat érintheti leginkább.

Tovább olvasom

Csöbör Katalin ismét egy Index-cikkre hivatkozva riogat a Tisza nem létező adóemelésével, miközben…

… a bíróság éppen most mondta ki, hogy az egész “Nemzeti Konzultáció” alapját képező júliusi Index-iromány álhír és ezt terjeszti négy és fél hónapja a Fidesz minden létező médiacsatornán is. Magyarék megnyerték a pert, az Index valótlanságot állított és a Fidesz összes médiuma álhírt terjesztett, semmiféle adóemelést nem tervezett a Tisza.

Tovább olvasom

A Bükk egyes részei egészen szépen behavazódtak a napokban

Néhány mellékút nem is járható tökéletesen, de a meseszép, teljesen kifehéredett táj a közlekedési nehézségekért is kárpótolhat. A Bükk-fennsík különösen szép lett a novemberi télben.

Tovább olvasom

Adventi fényekbe borul a miskolctapolcai Csónakázó-tó

A barlangfürdővel 14 hónap alatt sem sikerült semeddig eljutni, az továbbra is zárva, a felújítási munkálatok pedig szinte sehol sem tartanak. Egyelőre érjük be azzal, hogy díszítenek, világító kockák, óriás tavirózsák és egy hatalmas torony lesz az, amit az adventi időszakban csodálhatunk Tapolcán.

Tovább olvasom