Nem vette át a Herman gimnázium tiltakozó nyilatkozatát a Miskolci Tankerületi Központ

Megosztás

Tiltakoznak a pedagógusok, sokan nem vették fel a munkát Miskolcon sem. A tankerületnél hirtelen senki sem akadt, aki átvette volna az iratot, még hosszas várakozás után sem. Pedig a követelések teljesítése az oktatás érdekében egyszerűen nem tűr már halasztást. A Fidesz azonban láthatóan nem foglalkozik a problémákkal.

“Az oktatás helyzetéért, valamint tanítványaink, gyermekeink, a nemzet jövőjéért érzett felelősségünk és tiszteletünk okán követeljük a mielőbbi érdemi, széleskörű és transzparens tárgyalásokat az oktatás jövőjéről; valamint követeljük a pedagógusok méltatlan és megalázó bérhelyzetének azonnali enyhítését”

– olvasta a nyilatkozat mondatait a Miskolci Tankerületi Központ bejárata előtt Pilz Olivér hétfő reggel, erről a Minap.hu számolt be. A Herman gimnázium matematika, fizika, biológia szakos tanára, a Tanítanék mozgalom meghatározó alakja azt mondta, azért folyamodtak a polgári engedetlenség eszközéhez, mert véleményük szerint “az oktatásirányítás hosszú ideje nem hallja meg a pedagógustársadalom jelzéseit, nem ismeri fel, hogy Magyarországon oktatási válság van, és mert nem maradt más eszköz a kezünkben”.

– Munkabeszüntetésünk erkölcsi indíttatású, egyéni döntéseken alapul, és nem munkahelyi vezetőink – és különösen nem tanítványaink – ellen irányul – hangsúlyozta Pilz Olivér.

A nyilatkozatot aláíró pedagógusok nem tudják elfogadni a Köznevelési törvény idén májusi módosításait, melyek – véleményük szerint – lényegében a járványügyi veszélyhelyzetben született kormányrendelet intézkedéseit emelik át a veszélyhelyzet megszűnte után a Köznevelési törvénybe, s ezáltal a sztrájkot a tényleges érdekérvényesítésre alkalmatlanná teszik – most már törvényi szinten -, megfosztva ezzel a pedagógustársadalmat alapvető munkavállalói jogunktól.

– Meglátásunk szerint ezzel ellehetetlenítették az érdekegyeztetés sztrájk formáját; nem maradt más a kezünkben, csak a polgári engedetlenség. Most a Herman gimnázium tanári karának közel kétharmada itt van velünk. Több szülő is jelezte, hogy ma nem küldi iskolába a gyereket. Szerettük volna megmutatni, milyen az a tanárhiány – mondta.

A nyilatkozatból egyébként egy példányt szerettek volna átnyújtani a tankerület vezetőinek is, de hosszas várakozás után (a tankerület vezetője házon kívül volt, viszont nem akadt, aki átvegye helyette az iratot), végül az iktatóban “fogadták be” a levelet, ami így talán eljut a címzettekhez.

A nyilatkozattételen jelen volt a Földes Ferenc Gimnázium magyar-történelem szakos tanára, Szűcs Tamás is. Lapunknak azt mondta, a sztrájk mára hazánkban elveszítette érdekérvényesítő erejét, inkább már pusztán figyelmeztetésként használható. A tanárok akció országszerte viszont mindaddig tartani fogna szerinte, “amíg nem kapunk tisztességes béremelést, orvosságot a központosítás ellen, és szakmaiságot”.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!

Kapcsolódó cikkek