Lázár átlépett egy határt – néma kiállásra várják a miskolciakat

Lázár János egy közelmúltbeli nyilvános nyilatkozata a romákkal kapcsán sokakban keltett visszatetszést vagy egyenesen felháborodást. A történtek miatt az aHang civil szervezet tüntetést szervezett a tiszta, méltóságteljes közbeszéd és az emberi jogok védelmében, amelyre várja mindazokat a Miskolcon és környékén élőket, akik nem tartják elfogadhatónak a közszereplők kirekesztő megnyilvánulásait.

Tovább olvasom

Mintha valami nagyon nem lenne rendben a miskolci tömegközlekedéssel – rendre járatok maradnak ki

Ismét azzal szembesülhetünk, hogy volt egyszer egy kampány 2024 tavaszán, nyert a kormánypárt, de a valóság csak most a választások után veri szembe a miskolci lakosságot. Nincs is jobb annál, mint a reggeli csúcsidőben több kimaradó járat. Mi történik az MVK-val?

Tovább olvasom

Hivatali kommunikáció kontra valóság – ez történt valójában vasárnap, és itt tart a miskolci közbiztonság

A miskolciak, sőt már a borsodiak többsége is értesült arról a napokban, hogy október 12-én, vasárnap hajnalban tömegverekedés tört ki a Villanyrendőrnél a megyeszékhely belvárosában. Az eset még az országos sajtó érdeklődését is magára vonzotta, így a kelleténél talán nagyobb figyelmet kapott. Az esemény nem csak azért bizonyult elkeserítőnek, mert komoly sérülések kockázatát hordozta magában, hanem legfőképpen azért, mert ürügyet szolgáltatott arra, hogy megtévesztő állítások megjelenítésével a reálisnál előnyösebb megvilágításba helyezze a városvezetést. A valóság azonban ellentmondásban áll a hivatali kommunikációval, amely meglehetősen félrevezető. Tudom, ugyanis történetesen én magam is…

Tovább olvasom

Két miskolci hajó is célba ért a Kékszalag Nagydíjon – köztük a Villanyrendőr készítője

Az egyik hajó legénységében megtalálhattuk a Villanyrendőr készítőjét, akinek ez már a hetedik Kékszalag Nagydíja volt. A másik miskolci legénységű hajó pedig egészen figyelemreméltó szereplést produkált, a 13. helyen érkezett célba.

Tovább olvasom

“Egyszerre siker és kudarc is az új Villanyrendőr”

Voltak, akik rendkívüli módon örültek annak, hogy az évtizedekkel ezelőtt homályba vesző, egészen régi múltat visszaidéző Villanyrendőrt újra felállították, mások viszont úgy vélik, a világon semmi szükség nem volt rá, főleg nem így. Akad, akik szerint egyszerre siker és kudarc az építmény.

Tovább olvasom