Jelentősen átalakuló közmunkarendszer, elektrolitgyár mellé álló képviselők – független vidéki lapszemle

Százötven méter hiányzó sínpár Veszprém és Ajka között, az elektrolitgyár mellé álló szolnoki képviselők, Orbán Viktor levelének esete a Szegedi Tudományegyetem munkavállalóival és a közmunka rendszerének jelentős átalakulása illetve annak hatásai Szabolcsban: többek között erről írtak a héten a független vidéki lapok. Összeállításunkban szó esik még Pelikán elvtárs pécsi színházi esetéről, a kecskeméti személykereső csapat áldozatos munkájáról, a kormány által elvett, visszaadott, aztán megint elvett egri pénzekről, egy debreceni ünnepségen demonstráló tüntetőről és a törvénytelen megbízatásokból hasznot húzó miskolci Fidesz-KDNP-s képviselőkről.

Tovább olvasom

Bajusz Gábor szerint a miskolci közgyűlésben gyűlölet van és ezt Magyar Péter szítja

Hollósy, Bohár, Bajusz

A miskolci fideszes képviselő szerint egyértelmű, hogy a miskolci közéletet és közgyűlést megmérgező indulat és gyűlölet azért van jelen, mert Magyar Péter szítja azt. Az ellenzékieket, bírókat nyíltan poloskának nevező miniszterelnökről nem ejtett szót. Az egyik felszólaló visszaszúrt.

Tovább olvasom

Emlékszünk még a BAZ megyei szellemautóra, amelyik magától elindult éjjel? (videóval)

Azóta is homály fedi, hogyan indulhatott el emelkedőnek felfelé a leállított autó az éjszaka kellős közepén úgy, hogy sem benne, sem a környékén egy lélek sem tartózkodhatott. A térfigyelő kamera pedig felvette az esetet, a szakértők is csak vakarták a fejüket.

Tovább olvasom

Lázár János már fenyegetésbe ment át az M30-as ügyében, de a minisztert a követői is kiosztják

A közlekedési miniszter szerint őt a Strabag át…verte. De mennyiszer? A másik sarkalatos pont, hogy a munkát nem a Strabag vette át, hanem a Fidesz. Élesen odaszólt Jakab Péter is Lázárnak, a minisztert saját oldalán oltják az olvasók, amiért mindig más a hibás, sosem a kormány.

Tovább olvasom

Drasztikus döntés a MOL-tól: bezárják a tiszaújvárosi hulladék-újrahasznosító üzemet

A cég úgy döntött, hogy ez év végén leállítja az üzemet, mert egyáltalán nem termel profitot. Már a 2024-es évben is panaszkodott a Mol a magas energiaárak és a recesszió miatt.

Tovább olvasom

Ismét egy milliós kampányígéret Orbán Viktor aláírásával – de olvastuk az apróbetűs részt is?

Ha valaki BAZ megyében megkapja a kampánylevelet, elsőre örülhet annak, hogy évi egymilliós támogatásra pályázhat. Azonban ha elolvassa az apróbetűs részt is, rájöhet, hogy ez óriási valószínűséggel egyszeri kampányfogás. Ezt szúrta ki Hadházy Ákos. Tovább folytatódik a választások előtti ígéretözön a Fidesztől.

Tovább olvasom

Borsodi csoda: egy 28 éves ózdi nő 3 millió forinttal kezdett és egy év alatt 4 milliárdnyi adótartozást hozott össze

Úgy fest, hogy hatalmas mennyiségű “eldobható” cég állhat a háttérben, talán nem véletlen, hogy a szerződés szerint a csővezetékes gázszállítás az egyetlen tevékenysége. Debrecen-Ózd-Budapest volt az útvonala.

Tovább olvasom

Érdekes történet egy miskolctapolcai büféről és önzetlen, jószívű vezetőjéről

Egész Miskolcon évek óta gondban van a turizmus, ám a Barlangfürdő leégése és 13 hónapja tartó bezárása óta Miskolctapolcára ez hatványozottan igaz. Ezért is jó egy ilyen történettel szembesülni.

Tovább olvasom