A sátoraljaújhelyi babák csak hétköznap szülessenek, újabb akkugyár elleni fellépés – a független vidéki sajtó heti lapszemléje

Egerben dübörög a turizmus, csak a helyiek nem veszik észre. A sátoraljaújhelyi anyák jobban teszik, ha hétköznap szülnek, Hajdúböszörményben nem lesz akkumulátorgyártás, Szegeden pedig nyeli a pénzt az alpolgármester autója. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független vidéki sajtó heti lapszemléje.

Tovább olvasom

Szombaton és vasárnap is változás az MVK villamosjáratainak menetrendjében

A hétvége első napján a diósgyőri futballmérkőzés kever egyet a kártyákon, vasárnap pedig a Régiségvásár miatt változik meg nyolc órán keresztül a villamos- és buszközlekedés. A meccsre ismét ingyen utazhatnak villamossal azok, akiknek van érvényes jegye és bérlete.

Tovább olvasom

Itt a Forma-1-es Magyar Nagydíj, beütött az infláció – hatezer alatt nincs hamburger

Igencsak megszaladtak az árak a Ringen, amennyiben valaki ételt vagy ételt szeretne vásárolni és fogyasztani. Tavalyhoz képest is drasztikusan megugrottak az összegek, amiket fizetnünk kell. Jobb, ha ülve olvassuk el.

Tovább olvasom

Megint erősen zivataros hétvégénk lesz, újabb hidegfront is betör

Szombat délután BAZ megye még a kánikula oldalán lesz, miközben nyugatra már betör a hűvösebb levegő és sok lesz a csapadék. Vasárnap fordul a kocka, Borsod is megkapja a magáét a zivatarokból, jégesőkből, nagyon aktív lesz a légkör és lehűl a levegő.

Tovább olvasom

Éppen két éve, hogy Lázár János bezáratott tíz vidéki vasútvonalat, köztük több BAZ megyeit is

2009-ben még a Fidesz tiltakozott ellenzékből a leghangosabban vasútvonal-bezárások miatt, aztán lám, hogy változnak az idők. Több BAZ megyei vasútvonalat is megszüntetett az Orbán-kormány egy tollvonással.

Tovább olvasom

“Olyan gazdag az önkormányzat, hogy lemond 150-200 milliónyi haszonról?” – érdekességek Miskolc legújabb Fidesz-közeli szerződéséről

Csütörtökön délután derült fény egy 940 milliós keretszerződésre, amit Miskolc városa kötött közrendvédelmi témában egy – a hírek szerint – Fidesz-közeli társasággal. A Szopkó Tibor képviselő nem érti, miért nem kell a városnak a becslések szerint várható többszázmilliós haszon, miért kell kiszervezni jó ismerősöknek?

Tovább olvasom