Egerben dübörög a turizmus, csak a helyiek nem veszik észre. A sátoraljaújhelyi anyák jobban teszik, ha hétköznap szülnek, Hajdúböszörményben nem lesz akkumulátorgyártás, Szegeden pedig nyeli a pénzt az alpolgármester autója. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független vidéki sajtó heti lapszemléje.
Tovább olvasomSzerző: Tóth Sándor
Szombaton és vasárnap is változás az MVK villamosjáratainak menetrendjében
A hétvége első napján a diósgyőri futballmérkőzés kever egyet a kártyákon, vasárnap pedig a Régiségvásár miatt változik meg nyolc órán keresztül a villamos- és buszközlekedés. A meccsre ismét ingyen utazhatnak villamossal azok, akiknek van érvényes jegye és bérlete.
Tovább olvasomItt a Forma-1-es Magyar Nagydíj, beütött az infláció – hatezer alatt nincs hamburger
Igencsak megszaladtak az árak a Ringen, amennyiben valaki ételt vagy ételt szeretne vásárolni és fogyasztani. Tavalyhoz képest is drasztikusan megugrottak az összegek, amiket fizetnünk kell. Jobb, ha ülve olvassuk el.
Tovább olvasomJavul a helyzet, tizenkét vaddisznót sikerült befogni az Avason
Az elmúlt napokhoz képest fokozatosan javulni fog a helyzet, máris tizenkettőt befogtak az Avasra rendszeresen be(ki)ránduló vaddisznók közül.
Tovább olvasomSúlyos baleset történt az M3-ason, négy jármű csattant, több mentőhelikopter a helyszínen, teljes pályazár
Már tudjuk, hogy hatan sérültek meg a hatalmas balesetben, a forgalmat az M3-as és az M30-as felhajtó-lehajtójánál terelik le, teljes az útzár.
Tovább olvasomA hétvége a rétesimádóké lesz a Bükkben
Most hétvégén, két napon át Felsőtárkány még kiválóbb célpont lesz a kirándulni vágyóknak. Koncertek, kiállítás, gyermekprogramok, zene, hagyományok, valamint családi élmények. Ez vár minket a XXI. Rétesnapokon, már a pontos programot is megismerhettük.
Tovább olvasomMegint erősen zivataros hétvégénk lesz, újabb hidegfront is betör
Szombat délután BAZ megye még a kánikula oldalán lesz, miközben nyugatra már betör a hűvösebb levegő és sok lesz a csapadék. Vasárnap fordul a kocka, Borsod is megkapja a magáét a zivatarokból, jégesőkből, nagyon aktív lesz a légkör és lehűl a levegő.
Tovább olvasomMegmenekült: sikeres volt a gyűjtés, összejött az összeg, tovább működhet a Sütni jó! Alapítvány
Az utolsó mozaik is a helyére került, megvan az áhított hatmillió forint, Galamb Alexék tovább dolgozhatnak és segíthetnek a gyermekeknek.
Tovább olvasomÉppen két éve, hogy Lázár János bezáratott tíz vidéki vasútvonalat, köztük több BAZ megyeit is
2009-ben még a Fidesz tiltakozott ellenzékből a leghangosabban vasútvonal-bezárások miatt, aztán lám, hogy változnak az idők. Több BAZ megyei vasútvonalat is megszüntetett az Orbán-kormány egy tollvonással.
Tovább olvasom“Olyan gazdag az önkormányzat, hogy lemond 150-200 milliónyi haszonról?” – érdekességek Miskolc legújabb Fidesz-közeli szerződéséről
Csütörtökön délután derült fény egy 940 milliós keretszerződésre, amit Miskolc városa kötött közrendvédelmi témában egy – a hírek szerint – Fidesz-közeli társasággal. A Szopkó Tibor képviselő nem érti, miért nem kell a városnak a becslések szerint várható többszázmilliós haszon, miért kell kiszervezni jó ismerősöknek?
Tovább olvasom