Nem hagyhatjuk figyelmen kívül a vidéki Magyarország újságírását – a Független Helyi Lapok Közösségének közleménye

A Tisza Párt kezdeményezésére az új magyar parlament módosította a médiatörvényt. Magyar Péterék választási ígéretének megfelelően visszahívják a hazai médiát eddig irányító és szabályozó hivatalok és hatóságok vezető tisztségviselőit, utódaikat nyílt pályázat útján választják ki. Emellett megszüntetik az MTVA-t és a Duna Médiaszolgáltatót, helyüket pedig új szervezetek veszik át. Az újonnan fennálló Független Közmédia Testület fogja ellenőrizni a közmédia függetlenségét és gazdálkodását, és a médiatörvény módosításával létrehozzák a Sajtóalapot is a hazai független médiumok támogatására. A jelenleg hat magyarországi vidéki kiadót és nyolc szerkesztőséget tömörítő Független Helyi Lapok Közössége üdvözli…

Tovább olvasom

Zajlik az élet: a rendőrség őrizetbe vette a volt fideszes polgármestert, közben 60 cikkírót kirúgtak a Mandinertől is

Darabokra hullik szét a Mediaworks által összefogott és a Fidesz által irányított NER-médiabirodalom, az egyik legkomolyabb szócsövüknek és propagandalapjuknak, a Mandinernek sem nyúlt a hóna alá senki a választások után. Közben a rendőrség elvitte a volt fideszes polgármestert és fiát is, különösen nagy értékű gazdasági csalás az erős gyanú.

Tovább olvasom

A Fidesz-propaganda Vitézyt támadja egy pocsék állapotú vasúti kocsi miatt, de még a színvilágot sem sikerült eltalálniuk (fotó)

Több Fidesz-propagandista a közösségi médiában próbálja lejáratni Vitézy Dávid közlekedési minisztert, miszerint több fotón látható, mennyire borzalmas osztrák vasúti kocsikat bérel a MÁV, nem működik a tájékoztatási rendszere és a WC-je sem. Egy apró bökkenő van… véletlenül egy kék-sárga MÁV-os vagon belsejét ábrázolják a fotók, amit azonnal kiszúr, aki kicsit is otthon van a vasúti közlekedésben. Ez is mellé ment.

Tovább olvasom