Hétfőn súlyos környezetkárosítás történt a Szinván, amely élénk narancssárgára festette a patak vizét. A miskolciakat megdöbbentette az eset; mindenki értetlenül állt a történtek előtt és válaszokat követelt a szennyezés forrására és mértékére. Később Tóth-Szántai József polgármester bejelentette, hogy az esetért a MIHŐ felelős, és azonnali vizsgálatot sürgetett; ezt követően pedig arról posztolt, hogy a laboratóriumi mérések alapján az eset a vízi élővilágra kedvezőtlen hatású volt. A pontos adatokat telefonos kérésünkre a városháza “egyelőre” nem adta ki lapunknak, ám szerencsére időközben befutottak szerkesztőségünkhöz a saját hétfő délutáni vízmintáink elemzési értékei.
Tovább olvasom