Kedden ünnepélyes keretek között adták át a Nestlé szerencsi üzemében azt a napelemparkot, amely az élelmiszeripari óriás zöld átállási törekvéseinek fontos mérföldköve. A 700 millió forintos beruházás révén a gyár éves villamosenergia-igényének közel 30 százalékát immár megújuló forrásból fedezhetik – hangzott el az eseményen.
Tovább olvasomSzerző: Tóth Milán
Ezt benézte a kamionos, nem fért át a híd alatt
Viszonylag régen láttunk már hasonlót a Repülőtéri útnál lévő vasúti felüljárónál, most ismét a csodájára járhatunk: egy külföldi kamionos ugyanis nem vette figyelembe a magasságkorlátozásra felhívó táblákat.
Tovább olvasomKazincbarcika sportcsillagait díjazták
A Magyar Sport Napját ünnepelték kedd délután Kazincbarcikán, és ebből az alkalomból idén is átadták a város legeredményesebb sportolóinak és felkészítőiknek az elismerő okleveleket.
Tovább olvasomÖrülhetnek a borsodiak: nemsokára Budapestről is indul a Sajó Expressz
2022. tavasza óta átszállás nélkül juthatunk el vasárnaponként vonattal Kazincbarcikáról Budapestre. 2025. május 16-tól pedig végre péntekenként a Keleti-pályaudvarról közlekedhetünk direktben a borsodi településre.
Tovább olvasomPénzbüntetést kapott a figyelmetlen targoncás, aki marandadó károsodást okozott
A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt, aki elektromos targoncát vezetve az üzem területén gyalogosan közlekedő nőt elütötte, súlyos sérüléseket okozva.
Tovább olvasomNemcsak Miskolcon, több megyei városban is bosszankodnak az önkormányzatok által le nem vágott fű miatt
A négynapos hosszú hétvégén a miskolci, a kazincbarcikai és a szikszói közösségi csoportokban is jelentek meg olyan bejegyzések, amelyek a magas fűre, gazos területekre, az anyák napjára rendbe nem rakott temetőkre, a helyi önkormányzatok által el nem végzett feladatokra panaszkodtak.
Tovább olvasomEgyre közelebb az NB I-hez a Kazincbarcika
Ismét kikapott a Vasas a labdarúgó NB II-ben, ellenben a Kolorcity Kazincbarcika (KBSC) nyerni tudott 3-2-re hazai környezetben, így ismét a tabella második helyén áll. A szurkolók egy része azonban továbbra is pesszimista.
Tovább olvasomFüvet vágott, de szélvédőt tört be a Városgazda munkatársa
Nem kell megijedni, a Városgazda nem bújik ki a felelősség alól, ha véletlenül kárt okoznak a munkatársai. A napokban ismét egy autó szélvédőjét törték be fűnyírás közben.
Tovább olvasomHa még esetleg érdekelné: Miskolcon csökkent a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben
Hivatalosan már nincs koronavírus-járvány, de a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szakemberei a mai napig mintákat vesznek országszerte a szennyvízből.
Tovább olvasomVeszélyes anyagot szállító kamion borult fel az M3-ason, ezért állt a forgalom
Gyöngyös térségében leállították a forgalmat az M3-as autópályán csütörtökön, miután egy veszélyes anyagot szállító kamion felborult a Nyíregyháza felé vezető oldalon.
Tovább olvasom