Szerencsen átadták a Nestlé napelemparkját

Kedden ünnepélyes keretek között adták át a Nestlé szerencsi üzemében azt a napelemparkot, amely az élelmiszeripari óriás zöld átállási törekvéseinek fontos mérföldköve. A 700 millió forintos beruházás révén a gyár éves villamosenergia-igényének közel 30 százalékát immár megújuló forrásból fedezhetik – hangzott el az eseményen.

Tovább olvasom

Pénzbüntetést kapott a figyelmetlen targoncás, aki marandadó károsodást okozott

A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt, aki elektromos targoncát vezetve az üzem területén gyalogosan közlekedő nőt elütötte, súlyos sérüléseket okozva.

Tovább olvasom

Nemcsak Miskolcon, több megyei városban is bosszankodnak az önkormányzatok által le nem vágott fű miatt

A négynapos hosszú hétvégén a miskolci, a kazincbarcikai és a szikszói közösségi csoportokban is jelentek meg olyan bejegyzések, amelyek a magas fűre, gazos területekre, az anyák napjára rendbe nem rakott temetőkre, a helyi önkormányzatok által el nem végzett feladatokra panaszkodtak.

Tovább olvasom