Sorra alakulnak meg megyénk településein az új képviselő-testületek

Több városban is voltak változások a képviselő-testület összetételében, valahol új polgármester kezdhette meg munkáját október első napjától. Kazincbarcikán eggyel kevesebb alpolgármester lesz, míg Ózdon akár összhangba is kerülhetnek a képviselők.

Tovább olvasom

A BorsodChem is tesz a kémia népszerűsítéséért

A kazincbarcikai vegyipari óriás is részt vesz a Kémia mindenkinek elnevezésű program elindításában, hogy hosszú távon az átlag feletti munkaerőhiányt csökkentsék, és a matematikai, természettudományi, mérnöki és informatikai (MTMI) területek részaránya 2030-ig elérje az 50 százalékot.

Tovább olvasom

Tovább gyűrűzik az MVK és Badány Lajos közötti ügy, ezúttal az alpolgármester reagált a cég közleményére

Úgy tűnik, előbb-utóbb akár jogi útra is kerülhet az ügy, amit Badány Lajos miskolci alpolgármester kezdeményezett az MVK Zrt-vel szemben. A leköszönő alpolgármester egy MTI-nek eljuttatott közleményben fejezte ki aggodalmait a tömegközlekedésért felelős cég gazdasági működésével kapcsolatban, majd az MVK válaszára sem kellett sokat várni. Ezúttal az alpolgármester reagált az MVK állításaira.

Tovább olvasom