Biztosan sokan voltunk már olyan helyzetben, hogy egy távoli országban olyan ismerősünkbe, vagy általunk ismert személyekbe botlottunk, akikre a legkevésbé sem számítottunk volna.
Egy ismert miskolci vállalkozó a közelmúltban két híres földijével, Pataky Attilával és Aranyosi Péterrel is összefutott, be is álltak egy-egy közös fotóra. Ez így önmagában nem hordozna nagy hírértéket, azonban nem a sétálóutcán, bevásárlás közben, a Barlangfürdőben, a villamoson, vagy fellépésen fotózkodtak együtt, hanem a világ másik végén, a napsütötte Malajziában. Úgy látszik, az utóbbi időben a délkelet-ázsiai ország rendkívül kedvelt nyaralási célpont lett a miskolciak körében, arra azonban ne nagyon számítsunk, hogy mondjuk Lillafüreden vagy Tapolcán számottevően megugrik majd a maláj turisták száma a közeljövőben.

Pataky Attila Miskolcon született, tanulmányait is itt végezte. Később az Edda Művek frontembereként lett országosan ismert és sikeres előadó. Később azonban, amikor mulatós dalokat tartalmazó lemezeket kezdett készíteni, megosztotta a rajongókat, egyesek szerint elvesztette a hitelességét. Az utóbbi néhány évben leginkább a kormány elkötelezett támogatásával és a földönkívüliekkel szerzett tapasztalataival került a média középpontjába. Régen úgy ismerték, mint aki elhagyta a várost, ma pedig már arról nevezetes, hogy az egész bolygót maga mögött hagyta.
FRISSÍTÉS: Cikkünk megjelenése után egy olvasónk hívta fel a figyelmünket egy újabb érdekes fényképre. Ezekben a napokban az Edda frontembere az Ausztráliai Magyar Kulturális Találkozón van, a Queensland állambeli Gold Coast városában. Itt rendezik meg február 16. és 19. között a kint élő magyarok egyik legfontosabb eseményét, ahol könnyűzenei fellépések, előadások és vásár várja az érdeklődőket. Szombaton, helyi idő szerint este 7 órától ad majd koncertet a miskolci énekes.

Aranyosi Péter szintén Miskolcon született, középfokú tanulmányait a Berzeviczy Gergely Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolában végezte, majd a Nyíregyházi Főiskolán szerzett tanári diplomát. Saját elmondása szerint ő egy “elvetélt történelemtanár”, ugyanis nem sok időt töltött a szakmában. A Rádiókabaré, majd az Esti Showder munkatársa volt, végül pedig a Godot Dumaszínház állandó fellépője lett, mely meghozta számára az országos ismertséget. Lapunk nemrégiben készített interjút a Karinthy-gyűrűs humoristával, melyben többek között az Aranyosi 50 című fellépéssorozatról, társadalomszemléletéről és hosszabb távú terveiről beszélt.

Forrás: Wikipédia
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!