Repülőrajt: saját járataikon is jegyet kell érvényesíteniük a Volán-sofőröknek egy új szabály szerint, ha utazni akarnak

Új szabályozás 2026. január elsejétől a MÁV-csoport dolgozóinak – tehát a helyi járatokat vezető buszsofőrök nagy részének – fizetniük kell, ha a helyi járaton utaznak. A volt Volán-járatok nagy részén tehát a munkába járó sofőrök nagy részének fizetnie kell ezentúl. BAZ megye sem kivétel.

Tovább olvasom

Hadházy és a biztonsági őr botránya: megszüntették az eljárást, a vagyonőr csak “véletlenül ment neki” a politikus autójának

A független képviselőt igen látványos módon megkergették Hatvanpuszta mellett a biztonsági őrök, az autós hajsza közben autójának is nekiment egyikük, aki végül fel is borult. De a nyomozás szerint a videón látható cselekményt rosszul láttuk, semmilyen szándékos veszélyeztetés nem volt, csak hát a nagy por…

Tovább olvasom

Dönthetünk arról, mikor legyen Miskolcon a jövő évi Kocsonyafesztivál

Egy februári és egy márciusi időpont jöhet szóba, a főszervező a közönség segítségét kéri. Egyelőre inkább előbbi időpont tűnik valószínűbbnek, de a helyiek és más érdeklődők is most beleszólhatnak.

Tovább olvasom

Véget ér a Szabad Európa sok évtizedes története Magyarországon

Ezt ki gondolta volna mondjuk 1956-ban, de akár a ’80-as években is? Az egyik Trump-propagandista külön örömét fejezte ki a fejlemények miatt. Szerinte a Szabad Európa globalista és EU-párti, ami a mai magyar kormányt akarja destabilizálni.

Tovább olvasom

Csöbör Katalin ismét megszólalt az M30-asról, most már átadási határidő sincs

Bár a tavalyi év első heteiben magabiztos nyilatkozatokban többek között a fideszes politikusnő is az idei október végét jelölte meg átadási határidőnek, ez is csak ígéret maradt. Továbbra is a Strabagra terelnek minden felelősséget, új átadási időpont pedig nincs is.

Tovább olvasom

Hatalmas dugóval indult a hét a Pesti úton, gyakorlatilag minden nap erre számítsunk

A négyből két sávot is lezártak az egyébként is hatalmas forgalmú útszakaszon, így lehet elképzelésünk, hogy a legforgalmasabb időszakokban mekkora dugót okoz a korlátozás. Hát ekkorát… és nagyon úgy fest, hogy december közepéig ez így is marad.

Tovább olvasom

Itt a válasz a diósgyőri Vasgyári Kórház problémáira: “A 2010 előtti kormányzás a hibás”

A helyieket érdekelné, hogy miért nem történt fejlesztés az állami átvétel óta, mi a terve a kormánynak a kórház épületével és a miskolci önkormányzat tett-e valamit azért, hogy a Vasgyári Kórház újra működjön. A válasz felér egy arcul csapással.

Tovább olvasom