Szombaton az önkormányzati intézmények dolgozói otthon maradhatnak, de a gyerekek -20 fokban menjenek iskolába

A döntést Miskolc polgármestere jelentette be, miszerint így kívánnak vigyázni az önkormányzatnál dolgozó munkatársak egészségére. Nekik tehát nem kell bemenniük dolgozni, ám a Fidesz-kormány villámgyorsan visszautasította az ötletet, hogy szombaton az iskolákban is legyen szünnap. Az ott dolgozókra és a gyermekekre nem kell vigyázni?

Tovább olvasom

Friss: így néz ki jelenleg a Diósgyőri vár – téli köntösben

A Diósgyőri vár felújítása, pontosabban annak módja lényegében évek óta állandó beszédtéma a miskolciak körében. Nagyon sokan nem szeretik az alakuló, modern kinézetet, de a fehér ruha azért szerintük is dob rajta.

Tovább olvasom

Hivatalos: újabb 3 milliárd eurónyi hitelt vesz fel Magyarország

Csak a most felvett újabb hitel kamata több mint 50 milliárd forint lesz évente. Azt is elismerték, hogy a befolyó összeget általános finanszírozási célokra is felhasználják. Milyen állapotban lehet az államkassza?

Tovább olvasom

Halálos közlekedési baleset történt Miskolcon, a rendőrség szemtanúkat keres

Ahogy az a Búza téri tragédiánál is történt, ismét egy, az úttesten szabálytalanul átkelő gyalogos az áldozat, ám sem a gázoló, sem a közelében érkező gépkocsik nem álltak meg segítséget nyújtani.

Tovább olvasom

A BAZ megyei település, ahol egy kis mellékutcát szándékosan nem takarítanak – okkal

A község vezetése úgy gondolja, hogy ha már ennyire ritkán van ilyen jelentős és több napig elhúzódó havazás – tartósan megmaradó eredménnyel – az utóbbi két évtizedben, akkor a szánkózni kívánók hadd használják ki a gyér forgalmú kis közben a csúszás élményét.

Tovább olvasom

Ingyenessé válik a tömegközlekedés és a parkolás Miskolcon – vegyes a fogadtatás

A polgármester szerda este jelentette be a hírt, ám a miskolci lakosok nem feltétlenül repesnek az örömtől, el is magyarázták, miért van itt is két oldala az éremnek, pláne ebben a hóhelyzetben. Mi örülünk a parkolás ideiglenes ingyenessé tételének?

Tovább olvasom

Nagy nehezen, de végül csak elismerte Orbán, hogy mégsem kapott Trumptól semmilyen pénzügyi védőpajzsot (videóval)

Hosszú heteken át kitartott a miniszterelnök Szijjártó Péterrel és a teljes fideszes propagandával vállvetve amellett, hogy márpedig megkötötték a megállapodást, van pénzügyi védőpajzs Amerikától. A cáfolat azonban már annyi irányból érkezett, hogy a hét elején, ha indirekt módon is, de Orbán elismerte, hogy bizony mellébeszélt.

Tovább olvasom

Megint véget ér egy fejezet, bezár az újabb BAZ megyei étterem, “már többet vett volna el, mint amennyit adni tudott volna”

Szakmailag is remek visszajelzéseket kaptak, többek között a a Dining City Étteremhét 2025 októberi eseményén országos első helyen zártak, a vendégek véleményei alapján. Most azonban eljött a búcsú és a köszönet ideje. A sokadik ilyen hírünk az utóbbi években.

Tovább olvasom

Így adja el sikernek Csöbör Katalin, hogy Miskolc a kormány által elvont 6 milliárd forintból visszajuttat 235 milliót

A fideszes képviselőnő (és a helyi kormánypárti városvezetés is) csendben asszisztált ahhoz, hogy közvetlenül karácsony előtt nyilvánosságra hozták, 2026-ban hatmilliárd forintot von el Miskolctól az Orbán-kormány. Ebből kapunk vissza hamarosan 235 milliót, hasonló arányban “jutalmazzák” Szirmabesenyőt és a zsolcaiakat is, de mindezt Csöbör Katalin sikerként tálalja. Azért számoljunk csak.

Tovább olvasom