Ahány suli, annyi szokás: ilyen volt a mobiltiltással induló iskolakezdés Borsodban

mobiltelefonálók

Az idei tanévtől már nem használhatják a diákok tanítási időben a mobiltelefonjaikat, azokat le kell adniuk a nap elején. Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár szerint “a puding próbája az éves”, és bizony a Borsod24 által megkérdezett diákok és tanárok változó sikerekről számolnak be. Megszólalóink nem vállalták véleményüket névvel, illetve azt is kérték, hogy az intézményt se nevezzük meg.

Tovább olvasom

Ózd polgármestere szerint a politikai nyomás miatt emelnek hangot a csillagászok a lézerkémény ellen

Csütörtökön Janiczak Dávid, Ózd polgármestere a közösségi oldalán vonta kérdőre a Magyar Tudományos Akadémiát és a Bükki Nemzeti Parkot, amiért azok aggodalmukat fejezték ki az ózdi lézerkémény fényszennyezettsége miatt, miközben a szilvásváradi lovasközponttal kapcsolatban ilyen problémákat nem fogalmaztak meg.

Tovább olvasom