Kosár: idegenbeli siker a DVTK-s hölgyektől – egy lépésre a bajnoki címtől

Idegenben is sikerült legyőzni a Győrt, így jövő héten hazai pályán az aranyéremért léphet pályára a DVTK.

A szerdai diósgyőri győzelem után a bajnoki döntő második mérkőzését a SERCO UNI Győr otthonában vívta a DVTK HUN-Therm. Völgyi Péter csapata rendkívül koncentráltan lépett pályára, amit jól jelez a félidei közel 50%-os dobóteljesítménye is, minek köszönhetően magabiztos előnyt alakított ki magának. A szünet után kicsit összekapta magát a Győr, de a záró etapban helyreállt a világ rendje, és hengereltünk. Nagyarányú győzelmünkkel (62-97) egy lépésre vagyunk a bajnoki címtől, amely kedden meg is lehet.

Tippmix Női Kosárlabda NB I. A-csoport, döntő, 2. mérkőzés

SERCO UNI Győr – DVTK HUN-Therm 62-97 (8-18, 18-29, 27-26, 22-21)

Győr, Győr Városi Egyetemi Sportcsarnok, 900 néző. Játékvezetők: Praksch Péter, Nagy Viktor, Török Daniella.
Győr: Ruff-Nagy 10, Bach 14/12, Dubei 16/9, Gyöngyösi, Goree 4. Csere: Dombai 15/3, Anigwe 3, Hegedűs, Küllős. Vezetőedző: Cziczás László.
DVTK: Aho N. 11/3, Charles 14, Lelik 13/9, Jovanović 17/3, Garbin 13/6. Csere: Kányási 9/3, Tadić 17, Tenyér, Aho T. 3/3, Vég-Dudás, Oláh. Vezetőedző: Völgyi Péter.

(Forrás: Dvtk.eu)

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!