Udvaros, Mácsai és más kulturális nagyágyúk a miskolci TTH Színpad tavaszi évadjában

Mácsai Pál

Megosztás

A miskolci kulturális élet egyik legfiatalabb, mégis máris meghatározó szereplője, a TTH Színpad a Tudomány és Technika Házában bejelentette tavaszi programját, és bizony van min csettinteni. Az alig egyéves alternatív játszóhely olyan névsort vonultat fel, ami még a fővárosban is büszkén megállná a helyét.

A koncepció továbbra is az, ami tavaly bevált: lehozni a “deszkák nagyvadjait” a borsodi megyeszékhelyre, miközben a helyi művészeknek is teret biztosítanak. És hogy ez nem csak üres PR-szöveg, azt bizonyítja a frissen bejelentett műsor, amelyben olyan nevek szerepelnek, mint Udvaros Dorottya, Mácsai Pál vagy éppen Rudolf Péter.

A TTH Színpad egyébként sajátos színfoltja lett Miskolc kulturális palettájának. Míg más színházak szigorúan a kezdés előtt öt perccel engedik be a közönséget, itt kifejezetten kérik, hogy egy órával előbb érkezzenek a nézők. Nem véletlenül: élőzene és egy pohár bor mellett lehet ráhangolódni az előadásra. Az pedig, hogy ez működik, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy kialakult egy százfős törzsközönség, akik szinte minden előadáson ott vannak.

A tavaszi program március 24-én startol Udvaros Dorottya önálló estjével, amit április 7-én egy nem mindennapi vállalkozás követ: Harsányi Attila két monodrámát ad elő egyazon este. Április közepén először Fazakas Júlia képzőművészeti kiállítása, majd Nádasy Erika Piaf-estje várja a közönséget. A program egyik legerősebb pontjának ígérkezik Pogány Judit április 28-i előadása, amely egy 1979-es gyilkosság történetét dolgozza fel az elkövető édesanyjának szemszögéből.

Májusban sem lankad a tempó: Mácsai Pál Örkény egyperceseiből ad elő élő cimbalomkísérettel, majd Rudolf Péter és Kálloy Molnár Péter egy londoni West End-sikerdarabot hoz Miskolcra. Az évad május 26-án zárul, amikor helyi színészek improvizálnak helyi történeteket – afféle miskolci urban legends színpadi feldolgozásaként.

Jegyértékesítés február huszadikától:
technikahaza.hu
– Antikvár Art Café
– és a MÜHA jegyirodája

A város vezetése láthatóan felismerte a kezdeményezés jelentőségét. Matiscsák Éva alpolgármester szerint a TTH olyan kapu lehet, ami új gondolatokat hoz és közösségeket kovácsol – ami, valljuk be, nem hangzik rosszul egy olyan városban, amely folyamatosan keresi kulturális identitását.

A mecénás Hajdu László pedig mindössze egyetlen szóval jellemezte a felhozatalt: “brutális”. És ezúttal talán nem túlzott.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek