Mintegy 225 millió forint európai uniós támogatást nyert el Miskolc önkormányzata egy új energiamenedzsment rendszer kialakítására. A fejlesztés célja, hogy hatékonyabbá váljon az önkormányzati épületek energiafelhasználása, csökkenjenek az üzemeltetési költségek, miközben a város fenntarthatósági törekvéseit is erősítené a beruházás.
Az „Energiamenedzsment rendszer bevezetése Miskolcon” elnevezésű projekt a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP Plusz) keretében valósul meg. A támogatás vissza nem térítendő, az Európai Unió, az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a magyar költségvetés társfinanszírozásával biztosítják a szükséges forrást.
A fejlesztés során összesen 23 miskolci önkormányzati épületben alakítanak ki lokális energiamenedzsment rendszert. A program egyik legfontosabb célja az energiafogyasztás optimalizálása, amely hosszabb távon jelentős megtakarítást eredményezhet az intézmények működtetésében.
A projekt keretében helyi adottságokra épülő tervezési és telepítési munkákat végeznek, emellett kiépítik a folyamatos energiafelügyeletet biztosító monitoringrendszert is. A rendszer automatizált vezérléssel működik majd, amely lehetővé teszi az energiafelhasználás pontosabb szabályozását és optimalizálását. A fejlesztés részeként adatelemzési folyamatokat is alkalmaznak, valamint képzésekkel és szemléletformáló programokkal segítik az energiahatékony működés elterjedését.
A beruházást Miskolc önkormányzata konzorciumi együttműködésben valósítja meg a Miskolc Holding Zrt.-vel, a MIHŐ Miskolci Hőszolgáltató Kft.-vel, a Miskolci Fürdők Kft.-vel és az MVK Miskolc Városi Közlekedési Zrt.-vel.
A projekt tervezett befejezési határideje 2027. október 31. A fejlesztésről további információk Miskolc önkormányzatának hivatalos honlapján érhetők el.
Fotó: NYITÓKÉPÜNK ILLUSZTRÁCIÓ (veolia.hu)
Most úgy támogatja a független médiát, hogy ez önnek egy fillérjébe sem kerül. Ajánlja fel adója 1%-át a Borsod24 kiadójának és járuljon hozzá a szabad sajtó túléléséhez!
