Különleges jótékonysági kezdeményezést jelentett be közösségi oldalán Dr. Czipa András, Borsod-Abaúj-Zemplén megye 2-es számú választókerületének országgyűlési képviselője. A politikus egy személyes tárgyát bocsátotta árverésre, a befolyt összeget pedig teljes egészében egy miskolci alapítvány támogatására ajánlja fel.
A képviselő a közösségi médiában tett bejegyzésében azt írta, régóta elkötelezett a fogyatékossággal élők ügye mellett, és továbbra is egy élhetőbb, empatikusabb Magyarországért szeretne dolgozni. Ennek jegyében döntött úgy, hogy jótékonysági licitet indít.
Az árverésre bocsátott tárgy az az ing, amelyet az Országgyűlés alakuló ülésén viselt. A ruhadarab különlegessége, hogy Magyarország miniszterelnökének aláírása is szerepel rajta.
A licitből befolyó összeget teljes egészében a miskolci Szimbiózis Alapítvány kapja meg, amely hosszú évek óta foglalkozik fogyatékossággal és autizmussal élő emberek támogatásával és segítésével.
A licit a közösségi médiában, komment formájában zajlik, a kikiáltási ár 10 ezer forint. Az árverés május 12. kedd délig tart.
Fotó: Facebook/Dr. Czipa András
Most úgy támogatja a független médiát, hogy ez önnek egy fillérjébe sem kerül. Ajánlja fel adója 1%-át a Borsod24 kiadójának és járuljon hozzá a szabad sajtó túléléséhez!
