Tokajtól a Balatonig ívelő turisztikai együttműködés lehetőségeiről zajlott tanácskozás Szekszárdon, a Takler Kúria épületében. A „Fenntarthatóság a gyakorlatban, stratégiától az asztalig” című konferencián mintegy száz, idegenforgalomban dolgozó szakember vett részt, hogy a térségek közötti összefogás és a turizmus dekarbonizációjának gyakorlati kérdéseit vitassa meg.
A rendezvény az Európai Unió kiemelt programja, a DETOCS szakmai záróeseménye volt, középpontjában pedig a turisztikai szektor dekarbonizációja állt.
Az előadók hangsúlyozták, az energiahatékonyság növelése, az energetikai korszerűsítések előkészítése, a helyi termékek előnyben részesítése, valamint a fogyasztói és lakossági szemléletformálás mind hozzájárulhat ahhoz, hogy az idegenforgalom fenntarthatóbb pályára álljon. A cél egy olyan turisztikai modell kialakítása, amely gazdaságilag versenyképes, miközben környezeti szempontból is felelős.
A résztvevők arról egyeztettek, miként alakíthatja a turisztikai ökoszisztémát a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával megvalósuló térségi együttműködés. A tervek szerint a Tokaji Borvidék, a Balaton Üdülőkörzet és a Közép-Duna Menti kiemelt térség közös forráslehívással, összehangolt marketingtevékenységgel és egységes stratégiai fellépéssel erősítené pozícióját a hazai és nemzetközi turisztikai piacon.
Példaként szerepeltek a Sárvár, Miskolc és Tokaj-Hegyalja térségében, valamint Hévíz és Somogy megyében, a Katica Tanya területén megvalósított programok, amelyek a zöld átállás gyakorlati lépéseit mutatták be.
A szakemberek szerint csak összehangolt, térségi szintű együttműködéssel érhető el, hogy Magyarország turisztikai desztinációi hosszú távon is vonzóak és élhetők maradjanak a hazai és a külföldi vendégek számára egyaránt.
Fotó: Szepesi László/Teol
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!
