A legfrissebb közvélemény-kutatási adatok alapján jelentős változások történtek a magyar politikai színtéren. A Republikon Intézet januári felmérése szerint a Tisza Párt tovább növelte előnyét a Fidesz-KDNP-vel szemben.
A teljes népesség körében Magyar Péter pártja 26 százalékos támogatottságot ért el, míg a kormánypártok 23 százalékon állnak, ami 3 százalékpontos különbséget jelent.
A pártválasztók körében még markánsabb a különbség: itt a Tisza Párt 37 százalékos támogatottságot élvez, szemben a Fidesz-KDNP 32 százalékával. A biztos szavazó pártválasztók között pedig még nagyobb, 7 százalékpontos az előny a Tisza Párt javára, 39-32 arányban. Az elemzők azonban megjegyzik, hogy bár a párt vezető pozíciója stabil, a növekedési üteme lassulni látszik.

Érdekes átrendeződés történt a harmadik helyért folyó versenyben is. A Demokratikus Koalíció (DK) minimális előnyre tett szert a Mi Hazánk Mozgalommal szemben. Mindkét párt 5-5 százalékos támogatottságot élvez a teljes népesség körében, és 7-7 százalékot a pártválasztók között. A biztos szavazó pártválasztók körében azonban a DK 8, míg a Mi Hazánk 7 százalékon áll.

A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) a parlamenti küszöb határán egyensúlyoz: a teljes népesség körében 4, a pártválasztók között 6 százalékos támogatottságot mutat. A kisebb pártok közül a Jobbik enyhe erősödést mutatott januárban, míg a Momentum visszaesést könyvelhetett el – mindkét párt a teljes népességben 2, a pártválasztók körében 3 százalékos támogatottságot ért el.
A Republikon elemzése kiemeli, hogy a Fidesz ugyan hagyományosan nem a két választás közötti időszakban a legerősebb, de most különösen gyenge pozícióban van. Ugyanakkor fontos kérdés, hogy a Tisza Párt képes lesz-e fenntartani a választók figyelmét és lelkesedését, különösen mivel az ellenzéki pártoknak korábban gyakran okozott gondot a kifáradás akkor, amikor a kormánypártok újra erőre kaptak.

Figyelemre méltó változás, hogy a bizonytalanok aránya jelentősen, 4 százalékponttal növekedett, így már 28 százalékra emelkedett.
A kutatás módszertanát tekintve 1000 fő telefonos megkérdezésével készült 2025. január 14-22. között, és nem, életkor, iskolai végzettség, valamint településtípus szerint reprezentatív a felnőtt magyar lakosságra. A felmérés hibahatára +/- 3,2 százalék.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!