Hatalmas verést kapott a DVTK az eddig bukdácsoló Fehérvártól

A fehérváriak négy góljával szemben a diósgyőriek csak két piros lappal tudtak jelentkezni, kiütéses vereséget szenvedett a DVTK. A hajrában még akár nagyobbra is hízhatott volna a különbség, ma semmi sem sikerült. Ezzel a zakóval pedig zsinórban harmadik vereségünket szenvedtük el a bajnokságban.

A Fehérvár 4-0-ra megverte a Diósgyőrt, óriási pofonba szaladtunk bele idegenben.

Mindkét félidőben 2-2 gól esett, ezúttal a DVTK-nak nem sikerült betalálnia. Farkas Dániel és Szatmári Csaba is piros lapot kapott a mérkőzésen, mindketten a második játékrészben. De már az első kiállításnál is kétgólos hátrányban volt a Diósgyőr. Ezzel a vereséggel visszacsúsztunk a hatodik helyre, néhány hete még a tabella élén is láthattuk a DVTK-t, ez a vereség egyáltalán nem hiányzott.

OTP Bank Liga 11. forduló

Fehérvár FC – Diósgyőri VTK 4-0 (2-0)

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3111 néző. Játékvezető: BOGNÁR Tamás (SZALAI Balázs, SZÉCSÉNYI István).
Fehérvár: TÓTH Balázs – BESE Barnabás, CSONGVAI Áron, Nikola SERAFIMOV, GERGÉNYI Bence, SCHÖN Szabolcs – Tobias CHRISTENSEN, Deybi FLORES, KATONA Mátyás – SZABÓ Levente, Kenan KODRO. Vezetőedző: Bartosz GRZELAK. Vezetőedző: Bartosz GRZELAK
DVTK: Artem ODYNTSOV – GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba, BÁRDOS Bence, Bitok STEPHEN – Vladislav KLIMOVICH, Alexander VALLEJO, Rudi POŽEG VANCAŠ – PERNAMBUCO, Bright EDOMWONYI, Elton ACOLATSE. Vezetőedző: KUZNYECOV Szergej.

Csere: GERA Dániel helyett FARKAS Dániel, Vladislav KLIMOVICH helyett HOLDAMPF Gergő és Bright EDOMWONYI helyett Argyris KAMPETSIS a 46., PERNAMBUCO helyett LUKÁCS Dániel és Elton ACOLATSE helyett JUREK Gábor a 67., SZABÓ Levente helyett Lirim KASTRATI a 78., SCHÖN Szabolcs helyett BERKI Marcell, GERGÉNYI Bence helyett SPANDLER Csaba és Kenan KODRO helyett Mamoudou KARAMOKO a 87. percben.
Sárga lap: GERA Dániel a 16., SCHÖN Szabolcs és TÓTH Balázs a 32., SZATMÁRI Csaba a 45+7., FARKAS Dániel az 51., Elton ACOLATSE a 60., Argyris KAMPETSIS a 71. percben.
Piros lap: FARKAS Dániel a 69., SZATMÁRI Csaba a 86. percben.
Gólszerző: Tobias CHRISTENSEN (1-0) a 42., Kenan KODRO (2-0) a 45+1., Lirim KASTRATI (3-0) a 82., Kenan KODRO (4-0)  a 84. percben.