Már bajnokként nyert újabb mérkőzést a DVTK

Mivel az MTK nem tudta legyőzni az Ajkát, már a Csákvár elleni mérkőzésünk előtt matematikailag is biztossá vált, hogy a másodosztály idei bajnoka a Diósgyőr! De egy magabiztos sikerrel ezt még alá is húzta az együttes, gyakorlatilag az első félórában minden lényegi kérdés végére pontot tett a piros-fehér csapat.

A DVTK már bajnokként lépett pályára a Csákvár ellen a Merkantil Bank Liga 35. fordulójában, és magabiztosan nyert. Jérémie Obounet már a 3. percben felpörgette az addig sem lapos hangulatot, Lukács Dániel és Cseke Benjámin találatával pedig a 18. percre eldőlt a mérkőzés sorsa, bár a vendégek kozmetikáztak az eredményen – számolt be a Dvtk.eu.

A szünet után a Diósgyőr számolatlanul alakította ki a helyzeteket, ám a kapus mindent védett, és még a kapufáról is kifelé pattant a labda. A vendégek is csak a kapufát találták el, így az eredmény nem változott, és a találkozó után kezdetét vette az örömünnep.

Merkantil Bank Liga 35. forduló

Diósgyőri VTK – Aqvital FC Csákvár 3-1 (3-1)

Miskolc, DVTK Stadion, 5810 néző. Játékvezető: Derdák Marcell (Ország Péter, Király Zsolt).
DVTK: Branislav Danilović – Farkas Dániel, Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Medgyes Sinan – Cseke Benjámin, Holdampf Gergő, Bényei Ágoston – Jérémie Obounet, Lőrinczy Attila, Lukács Dániel. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Csákvár: Auerbach Martin – Murka Benedek, Alaxai Áron, Karacs Dániel, Körmendi Kevin – Ominger Gergő, Posztobányi Patrik, Mészáros Dávid – Torvund Alexander, Vaskó Tamás, Baracskai Roland. Vezetőedző: Tóth Balázs.

Csere: Szatmári Csaba helyett Viczián Ádám és Karacs Dániel helyett Koval Viktor a 46., Posztobányi Patrik helyett Tamás Nándor a 61., Bényei Ágoston helyett Jurek Gábor, Lőrinczy Attila helyett Bertus Lajos a 77., Mészáros Dávid helyett Kocsis Dominik és Torvund Alexander helyett Kyrylo Yanitskyi a 78., Jérémie Obounet helyett Könyves Norbert a 87. percben.
Sárga lap:  Karacs Dániel a 37., Mészáros Dávid a 74. percben.
Gólszerző: Jérémie Obounet (1-0) a 3., Lukács Dániel (2-0) a 13., Cseke Benjámin (3-0) a 18., Vaskó Tamás (3-1) a 26. percben.