Az utolsó utáni pillanatban küzdötte ki a győzelmet a DVTK

Úgy tűnt, gól nélküli döntetlennel zárul a találkozó, ám Könyves jól eltalált lövése három pontot ért végül a Diósgyőrnek.

A Merkantil Bank Liga 31. fordulójában az első félidő középső negyedórája kivételével a DVTK végig hatalmas fölényben játszott, időnként óriási nyomás alá helyezte a hazai védelmet, és a küzdeni tudás eredményeként közvetlenül a lefújás előtt Könyves Norbert lövésével sikerült megszerezni a győzelmet – írja a Dvtk.eu.

Merkantil Bank Liga 31. forduló

Dorogi FC – Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)

Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző. Játékvezető: Dolnegó Bálint (Rózsa Dávid, Szabó Dániel).
Dorogi FC: Tulipán Á. – Nyíri V., Dlusztus A., Izing, Papp M. – Szerencsi M., Keresztes K., Barna G. – Rácz F., Girsik, Szedlár. Vezetőedző: Fenyvesi László
DVTK: Póser – Szatmári, Karan, Bárdos – Polgár, Lucas, Oláh B., Bokros – Jurek, Eppel, Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Csere: Eppel helyett Horváth Z. a 46., Girsik helyett Oldal és Keresztes K. helyett Berkó az 56., Barna G. helyett Pohner a 66., Jurek helyett Kocsis D. és Oláh B. helyett Bertus L. a 75., Rácz F. helyett Nagyházi és Szedlár helyett Vígh Á. a 76., Bokros Sz. helyett Hornyák a 85. percben.
Sárga lap: Oláh B. a 45., Bárdos és Nyíri a 87. percben.
Gólszerző: Könyves a 90+5. percben.

90+5. perc: Bertus bal oldali szöglete után átkerült a túloldalra a labda, ahonnan Lucas adta középre. A tömegről lepattanóra Horváth fordult rá, ám kijött a leblokkolt lövése a 16-oson kívülre, ahol Könyves Norbert szedte össze, és félfordulatból laposan a jobb oldali kapufát érintve a hálóba lőtt, 0-1.