Tóth-Szántai Józsefen és a Fidesz-frakción kívül igazából a Mi Hazánk képviselői kapták fel a témát, de egyre többen akadnak a városban, akik szerint nagyon erősen sántít ez az „ingatlanos, beköltözős” történet.
Előzmény: A miskolci polgármester csütörtök este tette közzé figyelmeztetését. Eszerint aznap egy miskolci ingatlanközvetítő számolt be neki egy aggasztó jelenségről. Elmondása szerint az elmúlt időszakban több miskolci ingatlantulajdonos jelezte neki, hogy szívesen értékesítené ingatlanát Kassáról Magyarországra költöző családoknak. A napokban a sajtó arról számolt be, hogy állítólag kassai családok költözését szervezik több észak-magyarországi településre. „Nem tudjuk, van-e közvetlen összefüggés a két jelenség között, de elképzelhető, hogy éppen ezek a hírek keltették fel egyes miskolci ingatlantulajdonosok figyelmét” – fogalmazott akkor Tóth-Szántai József.
Volt, aki egyenesen a polgármester bejegyzése alatt reagált arra, hogy nem tartja őszinte aggódásnak az írást. „Hagyjuk már! Évek óta telepítik Miskolcra a környező falvakból és városokból a fészekrakósokat. Ez egy látszat poszt, hogy milyen jófejek. De közben meg egyre kevesebben vagyunk miskolciak a saját szülővárosunkban és egyre több a betelepített.”
Mások a Miskolci Reakció nevű közösségi médiás csoportban tették fel többnyire költői kérdéseiket. „…egy miskolci ingatlanközvetítő számolt be nekem egy aggasztó jelenségről. – ez ugyanaz az ingatlanközvetítő volt, aki a DAM vételárát is meghatározta?”
– Ön szerint ez egy életszerű beszélgetés? Hogy elmegy egy lakástulajdonos az ingatlanközvetítőhöz és nem azt mondja neki, hogy „ennyiért meg ennyiért akarom eladni a lakásomat”, hanem ezen felül külön jelzi, hogy „kifejezetten Kassáról Magyarországra költöző családoknak akarom eladni”…
Miért van az az érzésem, hogy Tóth-Szántai József polgármester ugyanúgy akar most megvédeni engem, mint amikor a Fidesz akart megvédeni attól, hogy a „Tisza Ukrajnába vigye meghalni a fiaimat?…” – írták.
Mi hogy vélekedünk? Szerintünk valós a veszély és a polgármester aggódása teljesen őszinte és megalapozott, vagy ez csak egy szándékosan feltupírozott történet, hogy addig se a 16 milliárdos miskolci plusz óriáshitelekről, vagy a barlangfürdő gyógyászati részleg nélküli átadásáról, esetleg a rengeteg be nem tartott ígéretről beszéljenek?
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!
