Különleges zenei időutazásra és stílusok ötvözésére készül a Sziget Fesztivál augusztus 9-én. A rendezvény mínusz egyedik napján megrendezendő Bródy Dalok Napja elnevezésű megakoncerten több mint 50 fellépő, köztük Azahriah, Beton.Hofi és Koncz Zsuzsa is tiszteleg a magyar könnyűzene egyik legnagyobb alakjának munkássága előtt.
Hatalmas összefogással ünnepli meg a hazai zenei szakma Bródy János páratlan életművét. Várhatóan mintegy 70 dal csendül fel a szerző katalógusából. Az RTL és a Sziget Fesztivál által szervezett műsor gerincét az Illés együttes, a Fonográf, a korszakalkotó István a király rockopera, valamint Bródy sikeres szólókarrierjének legfontosabb darabjai adják majd.
Élőben hallhatja a közönség Szörényi Leventét a Ne gondolddal, Koncz Zsuzsát a Valahol egy lánnyal, Tolcsvay László pedig az Első villamos és a Jöjj kedvesem klasszikusait hozza el a Szigetre. Halász Judit a Helikofferrel érkezik, míg a Játsszunk együtt című szerzeményt ezúttal Hernádi Judit és Tarján Zsófi duettjében élvezhetik a jelenlévők. Az István a király rockopera dalait olyan művészek éneklik, mint Deák Bill Gyula, Vikidál Gyula és Feke Pál.

Az esemény különlegessége, hogy a legnépszerűbb mai előadók teljesen új értelmezésben nyúlnak a Bródy-szerzeményekhez. Az új generáció képviselői közül Beton.Hofi a Hungarian Blues-t formálja saját képére, a Carson Coma a Mr. Alkohol című dalt gondolja újra, emellett Péterfy Borival közös produkcióval is színpadra lépnek. A Wellhello a Micimackó modern interpretációjával készül, a Bagossy Brothers Company pedig a Ne gondold című slágert adja elő sajátos stílusában.
A magyar könnyűzene történetének egyik legfontosabb és legmélyebb dalát, a ‘Ha én rózsa volnék‘-ot Koncz Zsuzsa, valamint a jelenlegi generáció legmeghatározóbb sikerszerzője, Azahriah is elénekli a koncert során.
Az este folyamán olyan egyedi zenei fúziók is születnek, mint Presser Gábor, Kiss Tibor és a Csík Zenekar közös produkciója, akik az Illés együttes Az utcán dallamait játsszák el. A zenei szcéna mellett a színházi világ is képviselteti magát. Döbrösi Laura két dallal készül, Törőcsik Franciska, Fullajtár Andrea és Radnay Csilla közösen több Bródy-művet formál meg, az Ó kisleányt pedig az Örkény Színház Kamara Kórus Különítménye viszi színre.
Az 5-6 órásra tervezett RTL bemutatja Bródy Dalok Napja megakoncert jegyeit az alábbi linken érhetik el.
Fotók: szigetfestival.com
Ha fontosnak tartja a független helyi újságírást, most duplán segíthet. Az Aspektus+ programnak köszönhetően minden felajánlott forint mellé még egy érkezik. Itt támogathatja a Borsod24 adománygyűjtését.
