Csak három megyénkben vittek haza bruttó félmilliónál többet a munkavállalók, Borsod a középmezőnyben

Megosztás

A főváros mindig egy másik kávéház, természetesen vezeti a hazai ranglistát. Megyénk a középmezőnyben, az élen járókhoz közünk sincs, de szerencsére Nógrádnál és Békésnél azért sokkal jobban teljesítünk. Lenne hova javulni.

Budapesten kívül három megyében érte el a bruttó 500 ezer forintos fizetést a cégek egy főre jutó költése 2023-ban. 16 megyében ez alatt költöttek a cégek egy-egy munkavállalójukra, írja a HVG a KSH adatai alapján.

A KSH táblázata szerint 2023-ban a fővárosban átlagosan évi 8,2 millió forintot szántak a cégek egy-egy munkavállalójukra, azaz havi kb. 683 ezer forintot, bruttóban számolva. A félmilliós havi összeget Budapest mellett három megye tudta teljesíteni: Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Fejér megye. A legkevesebbet Nógrád és Békés megyében költöttek a cégek munkavállalóikra, ez átlag havi kb. bruttó 330 ezer forintot jelentett.

Forrás: KSH
Forrás: KSH

2023-ban a MOL és az MVM volt a két legnagyobb árbevételű cég Budapesten. Győr-Moson-Sopronban és Komárom-Esztergomban az autógyárak (Audi és Suzuki) végeztek az első helyen. Beszédes az is, hogy bár Budapesten csak 53,1 százalék volt a külföldi irányítású cégek aránya, ez a szám a jól fizető vidéki megyékben jelentősen megugrik: Győr-Moson-Sopronban 65,3 százalék, Fejér megyében 59,6, Komárom-Esztergomban 75,3 százalék.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek