A következő években Miskolcon több közösségi tér újulhat meg, mivel a városvezetés felismerte, hogy több városrészben véletlenszerűen alakultak ki olyan központok, ahol az ott lakók szívesen összegyűlnek.
Régi adóssága a mindenkori városvezetésnek, hogy a centrumtól kívül eső, ám a Miskolcot szervesen alkotó történelmi településrészekre is fókuszáljanak a beruházások során, mondta hétfői sajtótájékoztatóján Szopkó Tibor fejlesztésért felelős alpolgármester. A látványtervekből kiderült, hogy a sportpálya és a színpadrész is megmarad – utóbbit lefedik. Az évről évre többféle kültéri tömegrendezvénynek helyszínt adó Szent András téren ugyanakkor a tervek szerint létrehoznak majd egy úgynevezett KRESZ-parkot, ahol a gyermekek játékosan ismerkedhetnek meg a jelzőtáblákkal.
Szopkó Tibor szemléletes példákkal mutatta be, hogy miért fontos a városközponton kívülre is fókuszálni. Szerinte például rendkívül lényeges mozzanat a helyiek mindennapjaiban, hogy ne kelljen az avasi Horváth-tetőre felmenniük, ha gyermekeik számára színvonalas játszóteret szeretnének biztosítani. És nem elhanyagolható szempont az sem, hogy egy-egy ilyen közösségi tér a lakóövezeten belül élők közötti társadalmi kohéziót is erősíteni hivatott.

A Szent András téren tartott látványterv-ismertetőn Cseléné Figula Edina úgy fogalmazott, büszkeséggel tölti el, hogy a zöldterület megőrzése mellett a lakosok számára fontos funkciók is teret nyerhetnek – míg az eddigiek bővülhetnek, korszerűbbé válhatnak. Hozzátette, miután a közösségi tervezés eredményei beépültek a végleges tervekbe, így olyan többfunkciós szabadidőparkot alakítanak ki a Berekkertben, melynek játszóterére a szülők már nulla éves kortól is kivihetik a kicsiket.

Cseléné Figula Edina elárulta: Martinkertvárosban az Alföldi, a Martin Károly és a Latorca utcák által határolt térre kigondolt ötletek jókora hányada származott az ottani nyugdíjas klubtól. Javaslataik szerint az unokák olyan játszóeszközökön mászhatnak majd, amin a helyi kötődésű Szabó Lőrinc sorai olvashatók, továbbá a településrész névadójára, Martin Károlyra is emlékeztetnek majd egyes tárgyak.
A dédelgetett terveknek csupán egyetlen feltétele van, hogy a Miskolcot érintő, 2027-ig tartó Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) közel harminckétmilliárd forintos forrása megérkezzen hazánkba.
Forrás és fotók: Minap
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!