A Nép Pártján elnökét nemrég a HírTv kollégája állította meg az Országház előtt, hogy jövőbeni terveiről faggassa. A politikus a tőle megszokott higgadtsággal fogadta a kérdéseket, válaszaiban pedig igyekezett egyértelművé tenni, tisztában van az előtte álló nehézségekkel, de nem tart semmitől.
A miskolci politikus abszolút revansot ígért fideszes ellenfelének, Csöbör Katalinnak az idei országgyűlési választásokra, miután legutóbb csupán 127 szavazattal kapott ki tőle. Jakab Péter “látványos karakterfejlődése” azonban nem hozta meg a várva várt sikert, a Nép pártján elnökének ugyanis mindössze két százalékot sikerült elérnie.
“A politikus munkaadói maguk a választók, ők most azt mondták, hogy keressek más foglalkozást, úgyhogy irány a munkaügyi központ” – fogalmazott Jakab Péter.
A DK-val történő egybeolvadást a választópolgárok többsége egyfajta politikai túlélési kísérletként értelmezte, így gyakran érték olyan vádak, melyek szerint Jakab nehezen boldogul majd a civil életben, ha veresége után vissza kell építse azt.
Az egykori történelemszakos tanár azonban saját elmondása szerint éppen erre készül, és bár sejti, hogy a jövő tartogat számára nehézségeket, úgy véli nem kérdés, hogy meg fogja oldani ezeket.
“A rokonok mindig azt mondták, hogy Petyát nem kell félteni, a jég hátán is megél. Szerintem igazuk van” – mondta a HírTv kollégájának a politikus.
A Nép Pártján elnöke azt is elmondta, vissza szeretne térni eredeti foglalkozásához, ámbár számol annak lehetőségével, hogy politikai múltja miatt nehezen talál magának erre lehetőséget. Hozzátette, érezhető a bizonytalanság az országban, hiszen egyelőre senki nem tudhatja biztosan milyen habitusra számíthatunk a következő kormány részéről, így azt sem, hogy mennyire okoz problémát tanárként alkalmazni egy egykori politikust.
Jakab péter hangsúlyozta, bármit is hozzon számára az élet nem adja fel, illetve azt is világossá tette, továbbra is Miskolcon tervezi folytatni az életét.
Fotó: Jakab Péter/Facebook
Most úgy támogatja a független médiát, hogy ez önnek egy fillérjébe sem kerül. Ajánlja fel adója 1%-át a Borsod24 kiadójának és járuljon hozzá a szabad sajtó túléléséhez!
