A szerdai közgyűlés alkalmával a kormánypárti többség egyhangúlag szavazta meg az utolsó, sürgősségi napirendben szereplő Csengey-kert beépítésének kérdését. Az ügy kapcsán kialakult parázs vitának Tóth-Szántai József polgármester azzal vetett véget, hogy elmondta: kell, hogy az ülés résztvevői döntsenek és támogassák a javaslatot. Azt azonban elfelejtette hozzátenni, hogy az előterjesztést ismertető és mindenáron támogató Molnár Péter duplán érintett a dologban, így talán érdemesebb volna kimaradnia a szavazásból.
A Miskolc belvárosában található Csengey Gusztáv utca 10. szám alatti udvarrész sokáig neuralgikus pontját képezte a városnak, mivel elhanyagolt és kihasználatlan területnek számított. 2023 júniusában azonban önálló és kiegészítő kulturális rendezvények helyszínévé vált. Egészen a legutóbbi közgyűlésig, ahol néhány résztvevő egyértelmű tiltakozása ellenére döntő többséggel megszavazták annak beépítését.
Ennek értelmében a Csengey-kert helyén egy informatikai és távközlési tudásközpont valósul majd meg nagyjából 2500 négyzetméteren, ahol mintegy 100 diákot fognak oktatni.
A javaslattal a Miskolci Szakképzési Centrum kereste fel az önkormányzatot, hogy így ingyen és bérmentve megkaphassa a tudásközpont leendő épületét.
Az azonban nem merült fel az ülésen, hogy a benyújtó intézmény főigazgatója nem más, mint maga Molnár Péter, a miskolci KDNP frakcióvezetője, aki ráadásul a Köznevelési, Kulturális, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke is, így duplán érintett az ügyben. A nyilvánvaló összeférhetetlenség ellenére Molnár Péter a határozott állásfoglalása mellett még szavazhatott is a Csengey- kert ügyében, ami így kissé igazságtalannak hat, de úgy tűnik ez nem zavarta a polgármestert, ahogy a jelenlévő képviselők többségét sem.
A döntést azért kellett mihamarabb meghozni, mert a beruházáshoz kapcsolódó pályázatot legkésőbb március 13-ig be kell adni, az pedig kedvező elbírálás esetén négymilliárd forint támogatást nyújtana a megvalósításhoz.
Az ülésen többek között Dr. Simon Gábor, a miskolci MSZP frakcióvezetője is hangsúlyozta, hogy a tudásközpont létrehozása valóban kiváló lehetőség, amire egyértelműen szüksége van a városnak. Emellett azonban arra kérte a résztvevőket, hogy ha kell, szervezzenek meg egy rendkívüli közgyűlést, amelyen lehetőség adódik egy másik helyszín kiválasztására, így a Csengey-kert, amely az utóbbi években oszlopos tagjává vált Miskolc kulturális életének megmenekülhetne.
A független és ellenzéki képviselők igyekezete a kert további működéséért azonban kevésnek bizonyult, mivel a közgyűlés megszavazta a tudásközpont megépítését.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!