Közös tanszéket alapított az MVM és a Miskolci Egyetem

Megosztás

A Miskolci Egyetemen létrejött MVM Ipari Intézeti Tanszék jelentős előrelépést jelent az energetikai oktatás területén. A Gépészmérnöki és Informatikai Karon működő új egység nemcsak a műszaki karokon, hanem az egyetem minden karán biztosít majd az ipar elvárásainak megfelelő képzést, ami segíti a végzett hallgatók elhelyezkedését az energetikai szektorban.

A 2024 júniusában kötött stratégiai együttműködési megállapodás eredményeként hat új duális program indul a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, valamint a Műszaki Földtudományi Kar együttműködésével. Ennek keretében harminc gázmérnök és villamosmérnök hallgatót fogad az MVM Csoport. Az energetikai mérnöki alapképzés specializációját az MVM és az egyetem szakértői az iparág legfrissebb elvárásai szerint alakítják át.

Szeptembertől új tantárgy indul Energiaszektor Alapismeretek címmel, amelyet a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) és iparági partnerek bevonásával dolgoznak ki. A 15 alkalmas kurzus célja, hogy minden hallgató elsajátíthassa az energetika jogi, pénzügyi és technológiai alapjait. A tantárgyhoz kapcsolódóan MVM Energetikai Kiválósági Ösztöndíjra pályázhatnak a releváns projektmunkát végző hallgatók.

Az együttműködés kiterjed a szakképzésre is: energetikai pályaorientációs program indul a régió szakképzési centrumai és középiskolái számára, valamint technikusképzést is indít az MVM. Ez lehetővé teszi, hogy a szakképzésben tanuló fiataloknak teljes életpályát biztosítson a vállalatcsoport, beleértve az egyetemi továbbtanulás lehetőségét is.

Dr. Horváth Zita rektor szerint az új tanszék létrehozása fontos visszaigazolása az egyetemen folyó oktatási, tudományos és innovációs tevékenységeknek. Mátrai Károly, az MVM vezérigazgatója hangsúlyozta: céljuk egy olyan energetikai tudásközpont létrehozása, amely erősíti a felsőoktatás és az energetikai szektor együttműködését, valamint vonzóbbá teszi az egyetem energetikai képzését.

A MEKH elnöke, Juhász Edit elmondta, hogy a hivatal munkatársai részt vesznek a tananyagfejlesztésben és vendégoktatóként is átadják gyakorlati tapasztalataikat. Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár szerint az együttműködés példaértékű megvalósítása az egyetemek és az ipari szereplők közötti kapcsolat erősítésének, amely nem csak a közvetlen résztvevőknek, hanem a régió gazdaságának is előnyös.

Az új tanszék vezetője Dr. Kiss Csaba, az MVM termelési vezérigazgató-helyettese lett.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek