Kevés mulatságosabb kinézetű állat létezik az emunál. Bár vicces külsejét leszámítva haszontalan jószágnak tűnhet, valójában a röpképtelen futómadár húsa számos előnyös tulajdonsággal bír. Videónkban Tóth Viktor, a berentei emufarm tulajdonosa mesél ezekről, illetve arról, hogyan született meg az a furcsa elképzelés a fejében, hogy a hatalmas szárnyasokat kereskedelmi célra tenyéssze.
Biztosan azt gondolnánk, nem sok olyan ember akad hazánkban, aki szívesen választaná egy emu combját ebédre, azonban úgy fest, hogy az állat tenyésztése és fogyasztása egyre népszerűbb Magyarországon. Olyannyira, hogy már Borsod-Abaúj-Zemplén megye is rendelkezik emufarmmal, tulajdonosától pedig azt is megtudtuk, hogy a vásárlók szép számmal jelentkeznek nála a madár húsáért és zsírjáért is, amely egyébként meglepően gazdag B-vitamin-forrás.
Az emuhúsnak rendkívül alacsony a zsír- és kalóriatartalma, azonban igen gazdag ásványi anyagokban, B-vitaminban, valamint szelénben, vasban és magnéziumban. Mindezek mellett ráadásul oltásokra és gyógyszerezésre sincs szükség a tartásához, ugyanis a legtöbb baromfibetegségre immunis.
Ami talán még a madár külleménél is szórakoztatóbb, az nem más, mint az Emuháború, amely 1932-ben a valóságban is lezajlott Ausztráliában a nagytestű szárnyasok és az emberek között. A Wikipédia ehhez kapcsolódó anyaga szerint a harcok az állat populációjának megnövekedése miatt alakultak ki. A konfliktusban 986 egyed életét veszítette, azonban a küzdelemből győztesen kerültek ki a struccok rokonai.
Nyitókép: folly-farm.co.uk
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!