Az RTL tehetségkutatójából, a Csillag születikből egy egész ország ismerte meg az énekest, aki a Jézus Szíve templomban adott jótékonysági koncertet Miskolcon. A közönség hatalmas tapssal jutalmazta a koncertet, amire belépődíjat sem kellett fizetni.
Vásáry André három arany- és egy platinalemezt tudhat magáénak, ráadásul egyáltalán nem áll messze a társadalmi szerepvállalás rendszeresen lép fel gyerekek előtt, énekelt már környezeti katasztrófák károsultjainak javára rendezett jótékonysági eseményen is, pl. a vörös iszap károsultak javára, illetve a Fehér Bot Alapítvány jótékonysági koncertjén.
Kevesen tudják, de a 41 éves énekesnek borsodi kötődése is van, a Miskolci Egyetemen tanult, illetve megnyerte a Miskolci Operaversenyt.
A Jézus Szíve templomban musicalekből és komolyzenei feldolgozásokból egyaránt kaphattak ízelítőt az érdeklődők, akiknek belépőt nem kellett fizetni, de az adománygyűjtő ládába elhelyezhették a felajánlásaikat a templomnak.
Kép: Osztie Tibor