Bravúros győzelmet aratott a Kazincbarcika a botrányos felhangoktól sem mentes találkozón

Idegenben sikerült legyűrni a szebb napokat is látott Honvéd gárdáját, ám sokan úgy vélik, ebben komoly bírói hibák is közrejátszottak. A három pont azonban a Barcikáé, akár így, akár úgy.

A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Budapest Honvéd a Kazincbarcikát fogadta. A találkozót egy második félidőben esett találattal a borsodiak nyerték meg 1–0-ra az egyre reménytelenebb helyzetbe sodródó fővárosiak ellen (ami a feljutást illeti). Korábban nagy skalpnak is nevezhettük volna ezt a győzelmet, ám a Honvéd jelenleg kicsit sem az az acélos gárda, akik néhány évtizede sorra nyerték a bajnoki címeket.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–1 (0–0)
Budapest,
Bozsik Aréna, 2307 néző. Vezette: Görög Márió (Horváth Zoltán, Sinkovicz Dániel)
HONVÉD: Dúzs – Szabó A. (Kovács N., 64.), Pekár I. (Kocsis G., 90.), Kálnoki-Kis, Benczenleitner – Adorján (Kerezsi, 64.), Nyitrai B. (Bocskay B., a szünetben) – Kocsis D., Holman, Lőrinczy – Bobál G. Vezetőedző: Pinezits Máté
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Papp M. – Székely K. (Szemere B., 83.), Ternován (Pekár L., 65.), Kártik, Csatári, Süttő (Kotula M., 83.) – Pinte, Kurdics (Szekszárdi T., 76.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kártik (57.)

Az 57. percben Süttő jobb oldali szögletét követően egy hazai védő csúsztatta a labdát a hosszú sarok irányában, ahol az üresen maradt Kártik két méterről a kapuba fejelt.

A hajrában még egy újabb, jogosnak tűnő büntetőt is számon kérhettek a hazaiak a játékvezetőn, de ez kicsit sem nyújtott vigaszt a számukra. Azt pedig nem fogják kitenni a kirakatban a hazai játékosok és vezetők, amit a lefújást követően kaptak a közönségtől… 0–1 (Forrás: Nemzetisport.hu)