Kitűnően szerepeltek a miskolci kajakos lányok

Zilay Janka és Tóth Blanka is aranyérmes lett az országos bajnokságon saját korosztályában, óriási büszkeséget szerezve a miskolci kajak-kenu szakosztálynak. További érmeket is sikerült szereznünk, gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez.

Július utolsó hétvégéjén, Szegeden rendezték meg az idei gyermek és kölyök korcsoportos kajak-kenu magyar bajnokságot, mely egyben Kolonics György Emlékverseny is volt. Ezen pedig kiemelkedően jó miskolci szereplésnek lehettünk tanúi.

Az MVSC-Miskolci Sportiskola kajak szakosztályának versenyzői folytatták eddigi kimagasló szereplésüket – tájékoztatta lapunkat a klub.

Guba Attila tanítványai közül Tóth Blanka – mint 2 éve mindig – most sem talált legyőzőre, magabiztosan nyerte az országos bajnoki címet. Az eredményhirdetésen a támogató jóvoltából egy Nelo kajakot vehetett át, és születésnapja alkalmából Bardóczi Krisztián régiós menedzser egy tortával is meglepte a miskolci tehetséget.

Blanka kétséget sem hagy afelől, ki a legjobb

Zilay Janka a vidék bajnokság megnyerése után a magyar bajnokságon is győzni tudott. Az MVSC-Miskolci Sportiskola 2 arany-, 2 ezüst-, és 1 bronzéremmel, 88 egyesületből az előkelő 15. helyen zárta a bajnokság pontversenyét. A részleteket és az eredményeket a Minap.hu osztotta meg.