Hazai pályán kapott ki a DVTK a Haladástól

Pontelőnye miatt az 1-2-es vereség ellenére is biztosan marad a vezető pozícióban a diósgyőri klub.

A Merkantil Bank Liga 19. fordulójában a DVTK hazai pályán játszott a Haladás ellen – olvasható a klub honlapján megjelent tudósításban.

Az első félidőben a vendégek szereztek vezetést, amit Lukács Dániel révén egyenlített ki a Diósgyőr. A szünet után a DVTK számtalan helyzetet alakított ki, kapufát és lesgólt lőtt, míg a vendégek értékesítettek egy büntetőt, így elvitték a három pontot.

Kulcspillanatok:

1. perc: Bosnjak balról átlőtte kereszte a labdát a kapu előtt, a hosszún Mario Simuț érkezett, és a kapu jobb oldalába lőtte/pattintotta a labdát, 0-1
  2. perc: Lukács Dániel vett birtokba egy csines átadást a bal oldalon, egyedül tört kapura, amikor elékerült egy védő, visszavette a labdát, 14 méterről jobbal a kapuba lőtt, 1-1
  3. perc: Szatmári próbálta szerelni Ráczot, büntető a vendégek javára. Rácz Barnabás állt a labda mögé, és a a kapu bal oldalába lőtt 1-2

Ezzel hosszú győzelmi sorozata szakadt meg a Diósgyőrnek, ám az is biztos, hogy mindenképp az első helyen zárja az NB2 aktuális körét a borsodi csapat, hiszen négy pont az előnye a vasárnap Dorogra látogató Pécs előtt.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!