Rászorulókat károsítottak meg a közösségi ház feltörésével Bábonyibércen

Megosztás

Ismeretlen elkövetők törtek be a közelmúltban a miskolci Bábonyibérc-Újtelep közösségi házába, ahol az ott talált értékek eltulajdonítással jelentős kárt okoztak. A betörés ténye és az anyagi veszteség nyilvánosságra került, az ügyben rendőrségi feljelentés történt.

A történtekről a körzet korábbi önkormányzati képviselője, Erdei Sándor számolt be közösségi oldalán, és megrendülten reagált az esetre.

A közösségi ház nem csupán egy intézmény, hanem fontos támaszpontja volt azoknak a halmozottan hátrányos helyzetű családoknak és nehéz sorsú gyermekeknek, akik számára a mindennapokban kevés lehetőség adódik a kikapcsolódásra és a közösségi élményekre.

Az épület programjai gyakran jelentették az egyetlen szabadidős és fejlesztő tevékenységet a környéken élők számára. Rendszeres gyerekfoglalkozások, családi események, közösségépítő programok helyszíne volt – mindaz, amit a társadalmi leszakadás elleni küzdelem egyik eszközeként működtettek.

Az elkövetők számos értékes tárgyat vittek el az épületből, például fűnyírót, aggregátort, szerszámokat, sörpadot, a gyermekek székeit, asztalait, színes ceruzáit, finomságait, valamint adományokat is. Az ellopott holmik összértéke többszázezer forint.

A lopás nem csupán tárgyak eltűnését jelenti: a közösségi tér működésének megzavarása hosszú távon is érezhető hatással lehet a környék lakóira. Az, hogy egy ilyen hely – amely biztonságot, összetartozást és támogatást adott – veszélybe került, súlyos következmény azoknak, akiknek kevés más lehetőségük akad a mindennapi nehézségek enyhítésére.

“Szomorúan értesültem róla, hogy volt körzetem, a Miskolc, Bábonyibérc-Újtelepi közösségi házát ismeretlenek feltörték a napokban, és eltulajdonítással jelentős károkat okoztak! Mivel halmozottan hátrányos helyzetű családok, és nehéz sorsú gyermekek megsegítésére, kikapcsolódásukra alakult ez a közösségi ház, melyet lehetőségeim szerint egész ciklusom alatt támogattam – olvasható Erdei Sándor bejegyzésében.

Az egykori képviselő arra kéri a lakosságot, hogy ha valaki tudomással bír az elkövetők kilétéről vagy a bűncselekménnyel kapcsolatban bármilyen információval rendelkezik, jelezze azt a rendőrségnek vagy közvetlenül neki. A feljelentés már megtörtént, a hatóságok megkezdték az eljárást.

Fotó: illusztráció

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek