Elbúcsúztatták a miskolci születésű volt országgyűlési képviselőt

Megosztás

A temetésen Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, valamint Kövér László, az Országgyűlés elnöke is részt vett.

A Fiumei úti Sírkertben helyezték végső nyugalomra Wachsler Tamás volt országgyűlési képviselőt szerdán. A búcsúztatón Varga Zs. András, a Kúria elnöke és Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke is jelen voltak, számolt be róla az MTI.

Such György, az Országgyűlés Hivatalának főigazgatója beszédében úgy fogalmazott: búcsúzik az “éles eszű, szenvedélyes embertől, a szorgalmas, fegyelmezett és lelkiismeretes munkatárstól, aki kifogyhatatlan energiával mindig a tökéletességre törekedett. Bármibe fogtál, azt teljes erőbedobással csináltad, és a siker érdekében bárkivel szembe szálltál.”

Azt mondta, Wachsler Tamás példás precizitással végezte el a rá bízott ügyeket, bosszantotta a tudatlanság, a hozzá nem értés és a hányavetiség. “Sosem a probléma, hanem mindig a megoldás részese voltál” – hangsúlyozta. Such György felidézte: Wachsler Tamás volt az, akinek feltűnt, hogy az Országház homlokzatán lévő városcímereken “valami nem stimmel.”

A főigazgató szavai szerint Wachsler Tamás a nagyszabású feladatok megoldása során kifogyhatatlan volt az ötletekből. Egyben “kreatív alkotó” is volt, aki fotósként is kivételes művészi tehetséggel tudta megörökíteni a pillanatokat. Such György kitért arra is, hogy Wachsler Tamás egyenes ember volt, akit minden porcikájában felháborított a kétszínűség, a hazugság és a teljesítmény nélküli magamutogatás.

Wachsler Tamás építészmérnök, volt országgyűlési képviselő, a Honvédelmi Minisztérium volt közigazgatási államtitkára, a Steindl Imre Program Nonprofit Zrt. vezérigazgatója életének 60. évében hunyt el.

1965-ben született Miskolcon egy négygyermekes családban, általános iskolai tanulmányait szülővárosában végezte, majd 1984-ben a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban érettségizett. A Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karán 1993-ban szerzett diplomát. 1988 áprilisában elsők között lépett be a Fideszbe, a műegyetemi csoport alapító tagja és vezetője volt. 1989 augusztusában részt vett a prágai Vencel téren tartott antikommunista tüntetésen, majd nyolc napig éhségsztrájkot folytatott Csehszlovákia budapesti nagykövetsége előtt, így tiltakozva a tüntetés szétverése és a résztvevő magyar fiatalok őrizetbevétele ellen.

Az 1990-es országgyűlési választáson a Fidesz Borsod-Abaúj-Zemplén megyei területi listájáról szerzett mandátumot, az Országgyűlés alakuló ülésén korjegyző volt. A honvédelmi bizottság és a nemzetbiztonsági bizottság tagja, majd utóbbinak 1993-tól 1994-ig elnöke volt. Az 1994-es országgyűlési választáson ismét pártja Borsod-Abaúj-Zemplén megyei listájáról jutott a parlamentbe, ahol a honvédelmi bizottság alelnöke, majd 1995-től tagja volt. 1998-tól 2000-ig a Honvédelmi Minisztérium közigazgatási államtitkára volt, majd visszatért eredeti szakmájához, és a Budapest Aréna projektigazgatója lett. A 2002-es önkormányzati választáson Szentendrén önkormányzati képviselővé választották, majd 2006-ban visszavonult a politikától és építészmérnökként dolgozott.

(kiemelt kép: MTI, Koszticsák Szilárd)

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek