Még ilyen szakszerű módon sem, csak ha feltétlenül szükség van a gida mentésére, ugyanis még ezzel is veszélybe sodorjuk a kicsi életét. A tavaszi időszakban sok ilyen, nem is apró körülményre figyelni kell.
A Vadvilág hívta fel a figyelmünket erre a szezonális problémára, amit nem árt mindig észben tartanunk.
Sokakban felmerült kérdésként, hogy az emberszag nem okoz-e gondot a mentés során. A gida kesztyűben, egy nagy adag kaszálékkal együtt lett megfogva. De attól, hogy így meg lehet fogni, senki ne tegye, mert ez még a mentés esetén is hatalmas stresszt jelent a gidának.
Hogy ne legyen baj, így kell megfogni. De lehetőleg senki ne kapjon hozzá kedvet. A túl sok stressz akár a gida pusztulásához is vezethet. A valós állatvédelemben az állat az első és nem akarjuk magunkat beállítani megmentőnek.
Sok kép, videó, Facebook like és sok önfényezés már nem az állatvédelemről szól – írják.
“Az első kaszálás előtti vadmentés hőkamerás drónokkal hamarosan megkezdődik. A gidákat a kaszálás idejére helyezzük biztonságos helyre. Nem hozzuk el, a fészkeket pedig megjelöljük és vagy kimarad az a rész vagy később lesz a kaszálás” – tették hozzá.
Fotó: https://www.salenberghof.de
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!