Állatvédelmi szakemberek tanácskoztak Miskolci Egyetemen a hatékonyabb fellépésért

Miskolci Egyetem - állatvédelem

Megosztás

Miskolc adott otthont a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány országjáró szakmai napsorozatának március 27-én. A Miskolci Egyetemen megrendezett esemény különös aktualitását adja, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megye országos szinten vezeti az állatkínzási statisztikákat – 2018 második féléve óta nem kevesebb mint 528 ilyen bűncselekményt regisztráltak a térségben.

A találkozó célja többrétű volt: a szakértők összekapcsolása a jogalkalmazókkal, a hatóságok és civilek közötti párbeszéd elősegítése, valamint egy hatékonyabb együttműködési keret kialakítása. A rendezvény az Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos támogatásával létrehozott Állatvédelmi Kompetencia Program részeként valósult meg, és – talán nem meglepő módon – kiemelkedő érdeklődés övezte.

Prof. Dr. Paulovics Anita, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánhelyettese köszöntőjében a Miskolci Egyetem és az Állatorvostudományi Egyetem közös állatvédelmi képzéseit mutatta be, míg Dr. Vetter Szilvia kuratóriumi elnök az alapítvány tevékenységét ismertette.

A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány 72 millió forintos támogatást ad ivartalanításra

TAVALY 2130 KUTYÁT ÉS MACSKÁT IVARTALANÍTOTTAK A KÖZÖS ÜGYÜNK AZ ÁLLATVÉDELEM ALAPÍTVÁNY ÁLTAL NYÚJTOTT TÁMOGATÁSBÓL, AZ ALAPÍTVÁNY IDÉN ÚJABB 72 MILLIÓ FORINTOT BIZTOSÍT ERRE A CÉLRA Az egyetlen törvény által létrehozott Alapítvány, a Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány idén októberi kuratóriumi döntései értelmében 72 millió forint támogatást nyújt két hazai állatvédelmi ernyőszervezetnek és egy felsőoktatásban működő programnak ivartalanításra.

Az egész napos eseményen az állatvédelem szinte teljes hazai szakmai krémje képviseltette magát. Előadást tartott többek között Dr. Daróczi István Tamás állatvédelmi szakjogász, Dr. Pallós László, a NÉBIH Állatvédelmi Osztályának vezetője, valamint Dr. Frigyer László, az Országos Polgárőr Szövetség vezető tisztségviselője is.

A program fókuszában az állatvédelem jogi háttere, a hatósági eljárások folyamata, valamint az állatkínzás megelőzése állt. Külön figyelmet kapott az állatmentés gyakorlati oldala, illetve a közigazgatási szervek, hatóságok és civil szervezetek együttműködési lehetőségeinek feltérképezése.

Bár Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 2022 óta csökkenő tendenciát mutatnak az állatkínzásos esetek, a szakemberek egyetértettek abban, hogy jóval több erőforrásra és koordinációra van szükség a hatékony fellépéshez. Az előadások mellett interaktív beszélgetések és esettanulmányok segítették a közös gondolkodást, amelyek révén a jelenlévők konkrét gyakorlati tanácsokat is kaphattak saját munkájukhoz.

A szakmai napsorozat további állomásai már előkészítés alatt állnak. Az események ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek – részletekért érdemes felkeresni a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány közösségi oldalait (Facebook, Instagram, YouTube) vagy felvenni a kapcsolatot közvetlenül az alapítvánnyal.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek