Az alapötletben lehetne fantázia, de úgy tűnik, valami nagyon nem volt kerek ebben a történetben. A hivatalosan “gazdátlannak” tűnő seriffek fizetését azóta sem világos, hogy ki állta és miből. Ez továbbra is óriási kérdőjel, amit Jakab Péter kapargat folyamatosan, aki közölte, január 28-án véget is ért a seriffek megbízatása, legalábbis eddigi formájában.
A korábban a Jobbik színeiben ismertté váló, ám azóta saját pártot alapító Jakab Péter számolt be az új fejleményekről a közösségi médiában. Számos kérdés továbbra is megválaszolatlan.
A továbbiakban változtatás nélkül közöljük Jakab Péter közleményét az ügy kapcsán:
“Miután hetek óta senki nem hajlandó elárulni, kik foglalkoztatják és mennyiért a miskolci buszokon, villamosokon szolgálatot teljesítő járatseriffeket, Miskolc fideszes polgármestere azt találta ki, hogy ők valójában tapolcai polgárőrként ingyen dolgoznak.
Látva, hogyan nézi hülyének a miskolciakat ez a kis kapuzárási-pánikos polgármester, megkérdeztem erről a polgárőrséget is. A borsodi polgárőr szövetség azt válaszolta, hogy a seriffek nem polgárőrök, az Országos Polgárőr Szövetség pedig azt, hogy nincs információjuk, de utánanéznek. Megtörtént. Most figyelj!
Az OPSZ szerint a járatseriff-szolgálatot a Miskolc-Tapolcai Polgárőr Egyesület végezte, de ők ehhez külső segítséget vettek igénybe. Hogy pontosan milyen külső segítséget, milyen cégen keresztül és mennyiért, azt nem írták le, azt viszont igen, hogy mindezt az önkormányzat pénzelhette.
És most jön a plusz csavar! A polgárőrség szerint ők csak január 28-ig végezték el – külső segítséggel – a seriffkedést, a jövőben az önkormányzati rendészet veszi át ezt a feladatot.
És mi történhetett akkor a valóságban? Az önkormányzat megtolhatta pénzzel a Miskolc-Tapolcai Polgárőrséget (vezetője egy fideszes képviselőjelölt, Sebestyén Csaba) hogy aztán rajtuk keresztül jó pénzért kiszervezzék a seriffkedést egy haveri cégnek. Aztán jött Jakab, aki állandóan közérdekű adatkérésekkel zaklatta a városvezetést, akik így jobbnak látták, ha véget vetnek a bulinak, így január 28-ával megszüntették a mókát, hogy átadják a feladatot annak a szervezetnek, amelyet pont azért hoztak létre, hogy rendet tartson a városban: a hatósági jogkörrel is rendelkező önkormányzati rendészetnek.
Siker, hogy a zavarosban halászó politikusok végül behúzták a kéziféket! Az azonban továbbra is kérdés, hogy az elmúlt hónapokban kinek és mennyit fizetett ki a miskolci önkormányzat a seriffekért a Miskolc-Tapolcai Polgárőr Egyesületen keresztül. Vagyis kinek lett sokkal szélesebb a mosolya: Csöbörnek, Tóth-Szántainak, Tállainak vagy mindegyiknek?
Az azonban továbbra is kérdés, hogy az elmúlt hónapokban kinek és mennyit fizetett ki a miskolci önkormányzat a seriffekért a Miskolc-Tapolcai Polgárőr Egyesületen keresztül. Vagyis kinek lett sokkal szélesebb a mosolya: Csöbörnek, Tóth-Szántainak, Tállainak vagy mindegyiknek?
Természetesen a kérdés megválaszolása érdekében újabb közérdekű adatigénylést küldtem, ezúttal a Miskolc-Tapolcai Polgárőrség elnökének. Várom a választ törvényi határidőn belül. Maradok a Nép Pártján!” – írta Jakab Péter.
Az anyagi háttérrel kapcsolatban azonban nemcsak a miskolci politikusban merültek fel kérdések, ez sokakat érdekel rajta kívül is. Figyelemmel kísérjük a további fejleményeket. (Tehát azokat az embereket, akik eddig seriffként tevékenykedtek, továbbra is láthatjuk, csak már a jelek szerint a rendészethez tartoznak. Várjuk a hivatalos megerősítést.)

Azzal azonban nehéz nem egyetérteni, hogy valamilyen módszerrel növelni kellene a miskolci járatokon az utazóközönség és a sofőrök biztonságát. De úgy fest, nem ez lesz az.
Kérdéseinkkel megkerestük a Városháza sajtóosztályát, amint választ kapunk, beszámolunk róla.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!