Navracsics Tibor Miskolcon tárgyalt – természetesen a Bükk városa programról. Az eredményről? Nos, arról még mindig tárgyalnak. De legalább Hollósy András újra kampányolhat az üres ígéretekkel.
Vannak dél-amerikai szappanoperák, ahol az ember kimarad tíz részből, aztán folytatja, és fel sem tűnik, hogy valamit kihagyott volna. Pontosan ilyen, amikor valamelyik miskolci politikus bejelenti: újabb tárgyalások a Bükk városa programról.
Márpedig ez történik most is, senki semmiről nem maradt le, ha a korábbi részeket elmulasztotta. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter betoppant Miskolcra, Hollósy András alpolgármester – aki mellesleg a kormánypárt egyik 2026-os miskolci képviselőjelöltje – pedig szokásához híven azonnal készített róla egy videót. A tartalom? Nagyjából annyi, hogy tovább tárgyalnak. Másfél év után még mindig tárgyalnak.
A miniszter persze nem felejti el bedobni a “biztos választás” kormányzati szlogent, és hogy ez a program kulcsa Miskolc megújulásának. (Ha már a domaint nem sikerült levédeni, beszélni kell a biztos választásról.)
A Bükk városa program papíron remek. Tele van okos ötletekkel, Miskolc tényleg megérdemelne egy átgondolt fejlesztési stratégiát, amely figyelembe veszi a város különleges adottságait. Csak éppen kormányzati szándékra is szükség lenne, nem csak tárgyalásokra. Lázár János például önkormányzati kampány során biankó csekket ígért Tóth-Szántai Józsefnek.
Azóta? Csend. Nagykövet persze már van – nem is akárki, egy ügyes szakember –, de forrásokról még mindig senki nem tudunk semmit.
Választások előtt ígéretek ugyan vannak, de látni, milyen állapotban van az államkassza, szóval olyan nagyon én nem reménykednék a miskolciak helyében.
Eközben Miskolc 2026-ban hatmilliárd forintot veszít a szolidaritási adó miatt. Amikor pedig a kormány 235 milliót visszaad belőle, a fideszes politikusok ezt sikerként ünneplik.
Miskolc tehát nem különb az országnál: kommunikációs kormányzás zajlik. Ezt már megszokhattuk. Csak már unjuk. Nem több az egész szimpla kampányolásnál.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!
