Nem mindennapi összefogás alakult ki Miskolcon a Gagarin utca 13. mögötti zöldterületen, ahol egy hatalmas, egészséges kocsányos tölgyet a kivágás fenyeget egy távhővezeték-felújítás miatt.
A növény sorsa mellett egy helyi Facebook csoport közössége foglalt állást a napokban. A fa 25 méter magas, szakértők szerint kiváló állapotban van, és kora alapján értéke eléri a 13 millió forintot. Egy új nyomvonal kialakítása ugyanakkor ennek csupán a töredékébe kerülne. A különbséget pedig egyre többen érzik inkább lelkiismereti, mint pénzügyi kérdésnek.
A környék lakói nem nézték tétlenül a veszélyt: megkeresték a város főkertészét, az önkormányzati képviselőt, és egyeztetést kezdeményeztek a MIHŐ-vel is.
Céljuk nem a konfrontáció, hanem egy olyan közös megoldás megtalálása, amely tiszteletben tartja a természet értékeit, miközben a szükséges közműfejlesztés is megvalósulhat.

A fa sorsa így most nemcsak szakmai vagy önkormányzati kérdés, hanem egy városi közösség lelkiismereti próbája is. A civilek eltökéltek, és minden javaslatra nyitottak, mert hisznek abban, hogy a fejlődés és a természetvédelem nem kell, hogy egymás kárára történjen.
Fotó: Facebook
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!