Miskolcon kampányolt Ukrajna uniós csatlakozása ellen Kövér László

Megosztás

Az Országgyűlés elnöke, Kövér László csütörtökön a DVTK Stadionban járt, hogy Ukrajna európai uniós csatlakozása ellen emeljen hangot.

Habár a Fidesz korábban teljes mellszélességgel támogatta az oroszok által megtámadott ukránok Európai Unióhoz való tartozását, jelenleg az egyik legnagyobb ellenzője annak. Ennek érdekében mindent elkövet, “nemzeti konzultációt” hirdetett róla, és vezető politikusaik személyesen is a lehető legtöbb fórumon elmondják, miért nem jó ötlet az ukránok csatlakozása.

Miskolcon legutóbb maga Kövér László járt. A minden bizonnyal szervezett eseményen, ahová a Borsod24 szerkesztősége nem kapott meghívót, Kövér elmondta, Ukrajna nagyon befolyásolható, és soha nem fogja figyelembe venni a magyar nemzeti érdekeket – derül ki a Borsod Online beszámolójából.

Kövér László arra is emlékeztetett, hogy Magyarországnak vétójoga van, tehát a gyorsított felvételi eljárást akár egymaga is megakadályozhatja. Azonban a házelnök úgy véli, “az unió vezetői megpróbálják kijátszani az egyhangú döntés mechanizmusát, sőt zsarolással, fenyegetéssel, politikai nyomásgyakorlással megpróbálják rávenni az országot, hogy adja fel a nemzeti érdekekből fakadó álláspontját.”

Az ukránok uniós csatlakozása valóban megosztja a magyarokat, ez derült ki a TISZA Párt “nemzeti konzultációjából” nemrég. A jelenlegi legnagyobb ellenzéki párt szerint, ha eljön az idő, népszavazást kell tartani ebben a kérdésben.

(kiemelt kép: Hollósy András, Facebook)

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek