Számos helyen ideiglenes forgalmi rend és korlátozás lép életbe a Kocsonyafesztivál miatt. Péntektől vasárnapig jóval nehezebbé válik a közlekedés Miskolcon.
A belváros több pontján változik a közlekedés rendje az előttünk álló hétvégén, február 14. és 16. között rendezik meg ugyanis az idei Kocsonyafesztivált – írja a polgármesteri hivatal sajtóosztálya. Hozzáteszik, a változások a városban való parkolást is érintik és a módosítások a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft., a Miskolci Önkormányzati Rendészet, a MiRend-Sec kft. valamint a Miskolci Rendőrkapitányság közreműködésével valósulnak meg.
A közlemény területenként szedte össze a főbb változásokat, ezeket a következőkben láthatják.
Hunyadi János utca – Bartók Béla tér, Szent István tér, Patak utca
Február 14. (péntek) 6:00 és február 16. (vasárnap) 23:00 között a Hunyadi János utcai taxi megállót a Bartók Béla térre helyezik. A rendezvény ideje alatt a Hunyadi János utca Széchenyi István utca felé eső szakaszát a Bartók Béla térnél lezárják.
A Szent István téri parkoló Kálvin utca felőli ágát február 12. (szerda) 6:00 és február 19. (szerda) 6:00 között lezárják. A Patak utcai fizetős parkolót (Városház téri „kavicsos parkoló”) február 13. (csütörtök) 8:00 és február 17. (hétfő) 8:00 között lezárják.
Uitz Béla utca – Csengey Gusztáv utca csomópont
A Csizmadia-közt és a Kandia utcát az Uitz Béla utca csatlakozásánál február 14. (péntek) 6:00 és február 17. (hétfő) 6:00 között lezárják, és a fizetős parkolóhelyeket sem lehet majd használni.
Szemere Bertalan utca – Villanyrendőr – Kazinczy Ferenc utca, Nagy Imre utca, Déryné utca
Február 13-án (csütörtök) az MVK üzemzárást követően, február 17. (hétfő) MVK üzemkezdetig lezárják a Szemere Bertalan utcának az Arany János utca – Széchenyi István utca közötti szakaszát, valamint a Kazinczy Ferenc utcának a Széchenyi István –Régiposta utca közötti szakaszát.
Arany János utca
Az Arany János utca 7-9. számok közötti kiágazását lezárják. Az utca Szinva-híd és a Széchenyi István utca közötti szakaszát szintén lezárják.
Széchenyi István utca – Corvin Ottó utca csomópont
A fesztivál ideje alatt a Corvin Ottó utcában, az Arany János utca és Széchenyi István utca közötti szakaszon sávmegszüntetést alakítanak ki a villamospótló buszok közlekedése érdekében, a személygépjármű forgalom így átmenetileg csak a belső sávban lesz megengedett. (via Minap.hu)
Ne feledjük, a villamos- és buszközlekedés is változik a hétvégén, erről a Borsod24 is írt korábban.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!