Ha szeptember utolsó hétvégéje, akkor Kutatók Éjszakája. Az évek óta nagy érdeklődéssel övezett eseményre idén is több mint 2500 programmal várják országszerte az érdeklődőket, és bizony a miskolci kutatók is kitesznek magukért.
Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) tárcavezetője szerint Magyarországnak meg kell mutatnia, hogy a magyar észjárás és kreativitás világraszóló. Erről a Kutatók Éjszakájának sajtótájékoztatóján beszélt, és elárulta, működik a magyar innováció. Tíz év alatt ugyanis 3000-ről 6500-ra emelkedett a vállalatoknál lévő kutató-fejlesztők száma egymillió lakosra nézve, de 2030-ra 9000-re szeretnék növelni a számukat.
Országszerte 52 város 250 intézménye szervez programokat, szerencsére a miskolciak sem fognak hiányban szenvedni.
Pénteken például a Bay Zoltán Kutatóintézetben 16 órától várják az érdeklődőket, ahol egyebek között 3D nyomtatásról, az autóversenyzésről, a fenntartható otthonokról és a szonárral való tengerkutatásról is lesz szó. A programok díjtalanok, azonban regisztrációhoz kötöttek.
Az evosoft VR-szemüvegekkel és különböző bemutatókkal várja majd az érdeklődőket, a Hermann Ottó Gimnázium pedig a mikroorganizmusok és a Bükk világába is igyekszik elkalauzolni az érdeklődőket.
A Miskolci Egyetem rengeteg programot kínál, amit még felsorolni is sok. Ezek közül több regisztrációhoz kötött, illetve lesznek előadások, például arról, miért alakul ki szmog Miskolcon késő ősszel és télen.
A Bláthy Ottó Villamosipari Technikumban többek között a Bosch, a MOL és a Joyson standja is megtalálható lesz, de jedi-képzést is hirdettek a szervezők.
A programsorozat évről évre egyre népszerűbb a fiatalok körében is, éppen ezért több helyszínen olyan bemutatókkal is várják az érdeklődőket, amelyek akár a legkisebbek számára is érdekesek lehetnek.
A teljes programkínálat megtekinthető a Kutatók Éjszakája honlapján.
(kiemelt képünk illusztráció)
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!