A krimi írója, Bánhidi Lilla a napokban a közösségi oldalán számolt be arról, hogy a Sorsod Borsod érettségi tétel lesz egy budapesti technikumban.
A miskolci kötődésű író első könyve gyorsan hírnevet szerzett magának és készítőjének, és úgy tűnik, nincs megállás. A művet már egy olyan fesztiválon is a legjobbak közé, egészen pontosan a harmadik helyre helyeztek a zsűri tagjai, ahol a legjobb első prózakötetesek vetélkedtek. A Miskolcon játszódó Sorsod Borsod továbbra is jól fogy, van rá kereslet, ami azt mutatja, nem csak szórakoztató, hanem mondanivalóval is bír.
Bánhidi Lilla a közösségi oldalán elmondta, rendvédelmis végzős diákok fognak ebben a tanévben a könyvéről olvasni, tananyagként, és hogy segítse őket a felkészülésben, egyszer biztosan meg fogja őket látogatni. Mindez egy budapesti technikumban fog megtörténni.
Annak az író különösen örül, hogy vannak olyan magyartanárok, akik követik a kortárs irodalmat, és igyekeznek is azt a diákoknak átadni.
Az nem az első alkalom, hogy hazánkban egy kortárs mű érettségi tétel lesz. Bő tíz évvel ezelőtt az futott végig az interneten, amikor az underground-körökben óriási népszerűségnek örvendő Akkezdet Phiai bekerült az érettségibe. Azóta viszont a Nemzeti alaptanterv kimondja, legalább egy érettségi tételnek kortárs alkotótól kell származnia.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!