Győzelem az első felkészülési meccsen: DVTK-Putnok 3-1

Első felkészülési mérkőzését játszotta az OTP Bank Liga 2023/2024-es idényre készülő DVTK csapata, és 3-1-re legyőzte a Putnokot.

A diósgyőri klub honlapjának beszámolója szerint az új idény első gólját Marin Jurina szerezte, valamint betalált Bényei Ágoston és Lőrinczy Attila is.

Diósgyőri VTK – Putnok FC 3-1 (2-1)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Vilmányi Simon).
DVTK 1. félidő: Karlo Sentić – Farkas Dániel, Bozhidar Chorbadzhiyski, Bárdos Bence, Godfrey Bitok Stephen – Bényei Ágoston, Holdampf Gergő, Rudi Požeg Vancaš – Gera Dániel, Marin Jurina, Lukács Dániel. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
DVTK 2. félidő: Artem Odyntsov – Csirmaz István, Szatmári Csaba, Julien Célestin, Bokros Szilárd – Bertus Lajos (Benkő Péter, 74.), Csatári Gergő, Ferencsik Bálint, Medgyes Sinan – Lőrinczy Attila, Papp Marcell (Yevhen Leshchynski, 74.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Putnok: Vezetőedző: Szala Ákos.

Sárga lap: Mrva Patrik a 47. percben.
Gólszerző: Marin Jurina (1-0) a 9., Bényei Ágoston (2-0) a 35., Boros Gábor (2-1) a 40., Lőrinczy Attila (3-1) a 82. percben.

Kulcspillanatok

9. perc: Lukács jobb oldalról középre lőtte a labdát, ahol remek ütemben érkezett Marin Jurina, és egyből a kapuba lőtt, 1-0

35. perc: Gera kapott jó kiugratást a 16-oson belülre, Mészáros kapus kijött elé, ezért társat keresett középen, akit Bényei Ágoston személyében meg is talált. A diósgyőri fiatal pedig fordulásból a kapu bal oldlaába lőtt, 2-0

40. perc: Jobb oldali beadás után középen Boros Gábor a kapunak háttal átvette a levegőben a labdát, majd félfordulattal a bal alsó sarokba lőtt, 2-1

82. perc: Diósgyőri szabadrúgás kissé jobbról, a 16-os előteréből. Lőrincz Attila állt a labda mögé, és tökéletesen tekert a sorfal mellett a bal alsó sarokba, 3-1

A DVTK teljes felkészülési programjáról itt írtunk.