Kétgólos hátrányból állt fel és harcolta ki a döntetlent a DVTK

A Győr már 2:0-ra is vezetett, ám a Diósgyőr végül egy pontot elhozott.

Már a 2. percben vezetéshez jutott az ETO egy szerencsés góllal, megalapozva egy egész jó félidőt. Ezután mindkét oldalon sorra jöttek a helyzetek, próbára téve mindkét kapust. Többször is bravúrt mutatott be mind Póser, mind Ruisz, nekik köszönhető, hogy újabb gól nem született az első játékrészben.

A második félidő aztán ugyanúgy kezdődött, mint az első: szerencsés győri góllal. Óvári szemfüles találattal növelte a hazaiak előnyét. A kétgólos hátrány tudatában a DVTK még nagyobb erőket mozgósított, és össze is jött a szépítés a 63. percben egy szöglet után. A borsodiak nem álltak le, már az egyenlítésért harcoltak, és ez is sikerült nekik: a 71. percben újabb fejes góllal. A meccs utolsó 15 percében is inkább a vendégek irányították a játékot, ahogy az egész második félidőben, de maradt a döntetlen.

Az ETO hazai veretlenségi sorozata így továbbra is él, ahogy a Diósgyőr idegenbeli nyeretlenségi sorozata is (Kondás Elemér csapata az 1. fordulóban tudott legutóbb nyerni vendégként). 2–2

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DVTK 2–2 (1–0)
Győr,
ETO Park, 1200 néző. Vezette: Csonka Bence (Kovács Gábor, Mohos Milán)
ETO: Ruisz – Kovács K., Lipták, Fodor, Forgács D. – Vitális, Toma, Bagi (Kiss M., 80.), Óvári (Vernes, 80.) – Bacsa, Priskin (Szimcso, 22.; Berki, 76.). Vezetőedző: Klausz László
DVTK: Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs K. (Zsolnai, a szünetben) – Eperjesi, Oláh (Bertus, 63.), Zsemlye, Molnár G. (Hornyák M., 88.), Bárdos (Bokros, a szünetben) – Könyves, Horváth Z. (Suljic, 71.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző
: Szűcs (2. – öngól), Óvári (47.), ill. Molnár G. (63.), Könyves (71.)
MESTERMÉRLEG
Klausz László:
– Nagy nyomás nehezedett a védelmünkre, többnyire a Diósgyőr irányította a mérkőzést. Talán kétgólos vezetésünk után illett volna nyerni, de játékosaim így is tisztességesen küzdöttek.
Kondás Elemér: – Az első szögletből saját kapunkat vettük be, és a második játékrészt is rosszul kezdtük. Ugyanakkor érezhetően van tartás a csapatnak, hogy kétgólos hátrányból is egyenlített, sőt meg is nyerhettük volna a mérkőzést.