Gulyás Gergely képtelen volt megmagyarázni a homoszexualitást tiltó törvényt, majd azzal zárt, hogy ő ennyire képes

Megosztás

Csütörtöktől hatályos a kormány által pedofiltörvénynek nevezett szabályozás, amit állításuk szerint hónapokig csiszolgattak, a szavazás előtti napokban mégis megszórtak egy rakás módosítóval. A kiskorúakkal szembeni szexuális erőszak témáját összekeverték a melegekkel és a transzneműekkel, mintha nagyobb veszélyt jelentenének a gyerekekre a heteroszexuálisoknál.

A kormány azonban azt sem tudja megmagyarázni, hogy pontosan mit is szeretne, vagy hogyan kell értelmezni a törvényét. A 444 több kérdéssel is próbált valami értelmes választ kihúzni Gulyás Gergelytől, aki azonban képtelen volt ilyennel szolgálni. A teljes cikk a 444-en olvasható, de a “beszélgetést” itt is megmutatjuk:

444: Mit jelent ön szerint az, hogy népszerűsíteni a homoszexualitást?

Gulyás Gergely: Újra azt tudom mondani, hogy ön kiemeli ennek a törvénynek az utolsó két szavát, és nem veszi figyelembe az egész mondatot. Az egész mondat szól a homoszexualitás öncélú ábrázolásáról, különböző szexuális magatartásokról és a homoszexualitás népszerűsítéséről és megjelenítéséről.

444: Most nem arról a részéről beszélek, ami a tévéműsorokra vonatkozik, hanem arról, ami az iskolai foglalkozásokra. Ott az szerepel, hogy e foglalkozások nem irányulhatnak (…) a homoszexualitás népszerűsítésére. Mit jelent az, hogy népszerűsíteni a homoszexualitást?

Gulyás Gergely: Azt, amit mondtam, hogy a szexuális felvilágosítás a szülő feladata. Semmilyen szexuális magatartást nem az iskolának kell népszerűsíteni. Természetesen egy osztályfőnöki órán – nem diktatúrában vagyunk, lehet, hogy ebben is véleménykülönbség van – az osztályfőnök egy beszélgetés során azt mond, amit helyesnek tart, amellett, hogy ez jó, ha a rá vonatkozó szabályokkal, nemzeti alaptantervvel is összhangban van. De alapvetően a törvény célja ez, és a mi célunk is ez, és a többi legfeljebb ennek megszövegezése, hogy a szexuális felvilágosítás kérdése a szülőkre tartozik.

444: De a törvényben nem az szerepel, hogy a szexuális felvilágosítás a szülő dolga, ezért az iskola ne csináljon ilyet. Hanem az szerepel, hogy az iskolában ilyet csak az állam által jóváhagyott szervezetek csinálhatnak, és nem népszerűsíthetik a homoszexualitást. Ha szerepel ez a törvényben, akkor gondolom, hogy értenek valamit alatta. Mit jelent ez ön szerint?

Gulyás Gergely: Azért vannak végrehajtási rendeletek, hogy világosan meghatározzák, hogy az iskolának ebből milyen kötelezettsége származik, és mi nem.

444: Akkor úgy kérdezem, hogy tudna mondani olyan konkrét példát Magyarországról, akár egy iskolai foglalkozást vagy egy szervezetet, vagy egy embert, amikor megvalósult a homoszexualitás népszerűsítése az iskolában?

Gulyás Gergely: Nem érzem feladatomnak, hogy jogszabálytárat is gyártsak az általunk elfogadott törvényekhez, erre van a komplex cd jogtár, ami a jogszabály joghoz gyárt jogeseteket is.

444: Azért kérdezem, mert a törvényben szerepel, hogy a homoszexualitás népszerűsítése.

Gulyás Gergely: Konkrét esetekről kérdez. Mondom, vannak bírósági határozatok, ezeket a cd jogtárban meg lehet találni. Konkrét jogeseteket általában a jogalkotó nem fűz az általa meghozott jogszabályokhoz, a végrehajtási rendeletekben kell azt világosan meghatározni, hogy mi az, ami egy iskolának feladata, és mi nem.

444: Gondolom, a jogesetek közt ezt hiába keresnénk, mert eddig nem volt betiltva a homoszexualitás népszerűsítése, most már be van tiltva. De ugye beleírták ezt a fogalmat a törvénybe, megjelent a plakátokon a szexuális propaganda kifejezés. Az érdekel, hogy tudná-e konkretizálni, mi az a jelenség, rá tudna-e mutatni, mi az a dolog, amit nem szeretnének, hogy megjelenjen az iskolában? Tudná-e egy példával illusztrálni, hogy mi az, ami ellen törvényt hoznak?

Gulyás Gergely: A szexuális propagandában szerintem mindkét szó érthető. Ez az, aminek szerintünk az iskola nem terepe. Ezért aztán nem konkrét példákat akarok hozni, mert nem érthetetlen maga a kifejezés. Sőt, szerintem jól érthető.

444: Mégsem definiálta.

Gulyás Gergely: Mert azt szükséges definiálni, ami nem egyértelmű.

444: Nem jutottunk közelebb a meghatározáshoz.

Gulyás Gergely: Ennyire vagyok képes.

Kapcsolódó cikkek